949 (549) 2010-04-23 - 2010-04-29

Teatr Junior jubilatem!

3 maja 2010 roku o godz. 17.00 rozpocznie się na deskach Teatr Muzycznego w Gdyni MUSICALOWY KONCERT MARZEŃ pod tytułem „I WANT IT ALL". Koncert przygotowano na 20 urodziny Teatru Muzycznego Junior. Podczas koncertu usłyszymy przeboje z najnowszych światowych musicali, w tym z jednego, którego premiera odbyła się w Londynie w marcu tego roku. W oryginalnej wersji językowej zabrzmią piosenki, m.in. z „Hairspray", „Sister Act", „Aspects Of Love", „The Wicked", „Lion King", „Blood Brothers", „Avenue Q" oraz „We Will Rock You".
Na gdyńskiej scenie pojawi się blisko 80 wykonawców! Będą wśród nich zarówno młodzi ludzie, którzy regularnie biorą udział w warsztatach Teatru Muzycznego Junior, jak i osoby, które dołączyły do zespołu wyłącznie dla zrealizowania tego projektu: młodzież wybrana przed kilkoma miesiącami w castingu, a także wychowankowie „Juniora" i wspaniali goście. Bilety dostępne w kasach teatru (tel. 58 661 60 00, 621 60 24, 621 78 16) ora z w serwisie ticketonline w cenie 40-32 zł normalne i 24-20 zł ulgowe.
Teatr Muzyczny Junior rozpoczął działalność w 1990 roku, za dyrekcji Jerzego Gruzy. Założycielką i kierownikiem edukacyjnym jest Małgorzata Ryś, która od lat zaprasza do współpracy ludzi o otwartych sercach i umysłach.
Zaczęło się od musicalu „Brat Jacques", z udziałem ponad setki młodych osób ze szkół licealnych (głównie gdyńskie III LO), w reżyserii Caroline Gawn z Londynu. Potem powstało kilka polskich spektakli musicalowych: „Spotkanie z Małym Księciem" w reżyserii Nicka Stimsona z Plymouth, „Ostatni odjazd" w reżyserii Andrzeja Pieczyńskiego oraz „Koty i cała reszta", „Arbuzowy smok", „O królu Niechcieju wcale nie bajka", „Kto się nie boi" czy „Szach i Papuga" w reżyserii Małgorzaty Ryś.
Powstało też kilka koncertów oraz spektakle teatru ruchu i mniejsze formy dramatyczne.