Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
951 (551) 2010-05-07 - 2010-05-13

Bieg Europejski - Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych

Serdecznie zapraszamy na Bieg Europejski do Gdyni z cyklu Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych 2010. W sobotę, 8 maja 2010 r. po raz kolejny będziemy gościć w Gdyni biegaczy przybyłych na Bieg Europejski, kończący XVIII Igrzyska Miast Bliźniaczych, w których startują młodzi sportowcy z całej Europy.
W tym roku, tradycyjnie już o godzinie 10.00 wystartują zawody z cyklu Gdynia Nordic Walking Race 2010 największej na Pomorzu tego typu imprezie. Tuz po nich swoje zmagania rozpoczną uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ich starsi koledzy ze szkół ponadgimnazjalnych.
O godzinie 13.00 nastąpi dekoracja i wyłonienie najlepszej ekipy biorącej udział w Igrzyskach Miast Bliźniaczych a niespełna pół godziny później na 10 km trasę wyruszą biegacze. Mając na uwadze komfort startujących, których z roku na rok coraz więcej przybywa, po raz kolejny została zmieniona trasa, tak by zawodnicy do pokonania mieli 2 okrążenia, a nie jak w ubiegłych latach 4 lub 3. Trasa Biegu Europejskiego otrzymała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, co sprawi, że wyniki na niej uzyskiwane będą wynikami oficjalnymi, liczonymi w tabelach i statystykach PZLA a każdy biegacz będzie wiedział z dokładnością do 1 metra ile kilometrów pokonał. Czas biegaczy mierzony będzie za pomocą elektronicznych chipów, co pozwoli na uniknięcie pomyłek oraz przyspieszy weryfikację zwycięzców.
Kolejną nowością w gdyńskiej imprezie jest piękny, odlewany medal. Stanie się on idealną pamiątką dla wszystkich tych, którzy pokonają dystans 10 km i z pewnością będzie się wyróżniał spośród innych trofeów sportowych. Po zakończeniu biegu na zmęczonych zawodników czekać będzie masaż sportowy, ciepła herbata oraz wiele atrakcji. Dla najlepszych na mecie przygotowano cenne nagrody w tym talony na sprzęt sportowy, wycieczki promem do Szwecji, kursy tańca, wejściówki na pływalnię a także karnety do klubu fitness SPA oraz puchary.