UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
951 (551) 2010-05-07 - 2010-05-13

Fotogramy Kacpra Kowalskiego w Belfaście

Do 21 maja w Belfaście oglądać można wystawę gdyńskiego fotografika Kacpra Kowalskiego. To jeden z elementów Tygodnia Kultury Polskiej w stolicy Irlandii Północnej. Wcześniej zdjęcia prezentowane były w Londynie. Projekt jest częścią „POLSKA! YEAR" - Roku Polskiego w Wielkiej Brytanii.
Kacper Kowalski zajął się fotografią dzięki swojej innej pasji - paralotniarstwu. Jest licencjonowanym instruktorem paralotniarstwa i wielokrotnie nagradzanym pilotem sportowym. W ubiegłym roku został drugim paralotniarzem świata. Zajmuje się niemal wyłącznie fotografią lotniczą. Wykorzystuje niezwykłą perspektywę i kontrolę nad obrazem, jaką posiada będąc jednocześnie fotografikiem i pilotem. Pokazuje wzory, symetrie i asymetrie, zazwyczaj niedostępne dla ludzkiego oka. Głównie tematy to natura, procesy społeczne, rozwój regionalny. Fotografuje Wybrzeże, w tym Gdynię. Ulubioną formą przekazu są reportaże dokumentujące zmiany w społeczeństwie i naturze. Prawdziwa pasją Kacpra Kowalskiego jest fotografia abstrakcyjna. Za swe prace otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in. II nagrodę w konkursie World Press Photo w 2009 r., traktowanym jako fotograficzny Oscar.
Galeria zdjęć oraz informacje o autorze znajdują się na stronie internetowej: http://www.kacperkowalski.pl/.