Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
951 (551) 2010-05-07 - 2010-05-13

Indeks dla Justyny Kowalczyk dotarł do Gdyni

Do Gdyni zawitał 30 kwietnia Bartosz Wieczorek, który w nietypowy sposób chce podziękować Justynie Kowalczyk za zdobycie mistrzostwa olimpijskiego. Student Uniwersytetu Jagiellońskiego podróżuje rowerem po Polsce i zbiera wpisy do specjalnej księgi - indeksu dla naszej wybitnej zawodniczki. Do grona ponad 1000 osób, które już złożyły swoje dedykacje, dołączył prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.
Prezydent podziękował Justynie Kowalczyk w imieniu gdynian za nadzwyczajne wzruszenia i piękne emocje, które były i będą naszym udziałem za sprawą jej sukcesów.
1 marca, po powrocie z olimpiady z Vancouver, Justynę Kowalczyk podróżnik przywitał w jej rodzinnej miejscowości Kasinie Wielkiej. Poprosił mistrzynię o autograf, ale okazało się, że ma przy sobie tylko... indeks. Była to inspiracja do stworzenia księgi, w której Polacy mogliby podziękować zawodniczce za jej dokonania i emocje, które dostarczyła kibicom. Przybrała ona właśnie postać indeksu. Do indeksu wpisali się m.in. kardynał Stanisław Dziwisz, rektor UJ Karol Musioł, znany podróżnik Marek Kamiński, a także politycy, naukowcy, studenci, urzędniczki ZUS czy kierowca promu. Pamiątkowy indeks ma trafić do Justyny Kowalczyk w połowie maja. Pan Bartosz jeździ po Polsce i zbiera podpisy, przygotowując jednocześnie elektroniczny przewodnik rowerowy dla Fundacji Partnerstwo dla Środowiska na trasie Kraków - Morawy - Wiedeń. Więcej o tym projekcie można dowiedzieć się ze strony internetowej: http://www.greenways.pl/pl/blog/aktualnosci/2010/04/27/od-baltyku-az-po-beskidy-na-rowerze.