Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
951 (551) 2010-05-07 - 2010-05-13

Klub Filmowy zaprasza do swego kina

Klub Filmowy w Gdyni, ul. Waszyngtona 1 (obok Stoczni Nauta) zaprasza w dniach 7-12.05.2010 r. na następujące filmy:
- godz. 20.00 05 Lourdes
Reżyseria: Jessica Hausner, występują: Gilette Barbier, Gerhard Liebmann, Lea Seydoux. Szczegóły: dramat, Austria/Francja/Niemcy, 2009.
Lourdes to jedno z najpopularniejszych miejsc pielgrzymek katolików z całego świata. Film młodej reżyserki Jessiki Hausner jest próbą przyjrzenia się fenomenowi sanktuarium, pełnego ludzi pragnących cudu. Wśród nich jest Christine, która tylko udaje pobożność, aby zabierano ją na kościelne wycieczki. Jak szczerze przyznaje, nie ma wielu okazji do podróżowania, bo jest przykuta do wózka inwalidzkiego. A jeśli to właśnie jej przytrafi się cud? Chciałam nakręcić film o cudzie. Cuda stanowią paradoks, pewien wyłom w logicznym cyklu życia i śmierci, zaś oczekiwanie cudu implikuje nadzieję, że wszystko się dobrze skończy i że ktoś nad nami czuwa. Długo szukałam odpowiedniej scenerii. Wybrałam Lourdes, bo chciałam podkreślić to, że pielgrzymi ruszają tam właśnie w nadziei na doświadczenie cudu. Na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że cuda są na wskroś pozytywne - weźmy na przykład nagłe ozdrowienie paralityka. Jednak gdy zaczęłam zgłębiać historię takich wydarzeń, natrafiłam na przypadki, w których choroba powracała. Cud okazywał się ulotny. Odzwierciedlenie tego można odnaleźć w arbitralnych, przypadkowych aspektach naszego życia: niektóre rzeczy wydają nam się wspaniałe, wręcz cudowne, lecz z czasem okazują się okropne lub po prostu banalne - komentuje swój film reżyserka. „Lourdes" zostało uznane za najlepszy film 24. Międzynarodowego Warszawskiego Festiwalu Filmowego.
- godz. 18.00 Hel
Reżyseria: Kinga Dębska, występują: Paweł Królikowski, Anna Geislerova.Lesław Żurek, Maciej Maleńczuk
Szczegóły: Polska, 2009, 86 min.
Piotr jest psychiatrą. Siedzi na nocnym dyżurze, gdy na jego oddział przywożą chłopaka. To Kamil (Lesław Żurek) - syn, którego nie widział całe lata. Chłopak znika ze szpitala równie szybko, jak się pojawił. Jednak Piotr postanawia nawiązać z nim kontakt. Zaprasza go do siebie i poznaje ze swoją piękną, młodą narzeczoną (Anna Geislerová). Po wizycie Kamila kobieta uświadamia sobie, że Piotr jest dla niej zagadką i naprawdę nic o nim nie wie. A Piotr rzeczywiście skrywa mroczną tajemnicę. Debiutancki film Kingi Dębskiej „Hel" to historia opowiedziana bardzo subtelnie i pięknie. Mocny temat i znakomita obsada - Rafał Królikowski, Anna Geislerová oraz Lesław Żurek. Chciałam pokazać, że człowiek jest taką niewiarygodną istotą, która ma jasną i ciemną stronę. I dlatego toczy się w nim nieustanna walka. Wolałam stworzyć bohatera, który się ze sobą zmaga. Jest polem bitwy, a nie krajobrazem po bitwie - komentuje film reżyserka.
Bilety na oba seanse: 10 zł.
Więcej informacji na: www.klubfilmowy.pl.