Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
951 (551) 2010-05-07 - 2010-05-13

Tajemnice ogrodów w Parku Kolibki

Prawdziwa gratka dla miłośników kwiatów, zieleni i ogrodów. W najbliższy weekend (8-9 maja) w godz. 10.00-19.00 w Parku Kolibki odbędzie się wystawa, kiermasz i piknik pod wspólną nazwą „Ogród". To już czwarta edycja tego wydarzenia.
Wzdłuż alei spacerowej parku, na dwóch polanach, zobaczyć będzie można ekspozycje fragmentów ogrodów oraz liczne stoiska handlowe z wieloma rodzajami kwiatów i innych roślin. Wystawcy: producenci, szkółkarze i ogrodnicy przyjadą do Gdyni z całego kraju. Będzie ich znacznie więcej niż w poprzednich latach. Zaprezentowane zostanie również wyposażenie ogrodowe i tarasowe.
Imprezie towarzyszyć będą koncerty muzyki klasycznej - „Chopin w ogrodzie" oraz „Muzyka świata" w wykonaniu Kwartetu Smyczkowego „Cztery Kolory" (codziennie godz. 12.00-14.00) - i relaksacyjnej.
„Ogród" to także piknik rodzinny. Dla dzieci przygotowano możliwość przejażdżki na kucykach, park rozrywki - zjeżdżalnie, trampolinę, tory przeszkód, samochodziki, wspinaczkę, a także zajęcia plastyczne „Piaskolandia". Dorośli będą mogli wziąć udział w trzech bezpłatnych warsztatach tematycznych:
- florystycznym (wykonywanie bukietów i kompozycji w naczyniu), prowadzonym przez Aleksandrę Ciecholewską - sobota, godz. 12.00-14.00 (część teoretyczna) i niedziela, godz. 12.00-14.30 (część praktyczna);
- ceramicznym (wykonywanie i zdobienie glinianych naczyń), prowadzonym przez artystkę, rzeźbiarkę Izabelę Moroz-Janiszewską - sobota, godz. 12.00-16.30 i niedziela, godz. 12.00-16.30;
- plastycznym (wykonywanie prac wybraną techniką, dowolny temat i materiał), poprowadzi go artysta plastyk Krzysztof Stepanów - sobota, godz. 13.00-16.30 i niedziela, godz. 13.00-16.30.
Atmosferę pikniku podkreśli oferta gastronomiczna - dania z grilla, ale również miód z czterech krajowych pasiek oraz zdrowa żywność eko, m.in. sery owcze, konfitury i wiejski chleb.
Podczas imprezy odbędzie się promocja książki „Gdynia Kolibki Ptasie Radio, relaks po królewsku", zawierającej historię gdyńskich Kolibek, opis atrakcji tego miejsca, a także informacje o Orłowie. Do książki dołączono płytę kompaktową z najpiękniejszymi odgłosami ptaków zamieszkujących Park Kolibki.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: http://www.ogrod-gdynia.pl/.

Ogród na Kolibkach w Gdyni