952 (552) 2010-05-14 - 2010-05-20

Sukcesy gdyńskich gimnastyczek

W dniach 30.04 - 2.05.2010 r. w Warszawie odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce artystycznej.
Województwo pomorskie reprezentowały gimnastyczki klubów: SGA Gdynia i Jantar Gdynia. W kategorii juniorek młodszych reprezentantki tych klubów to uczennice klasy Va i IVa Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni, natomiast w kategorii młodziczek w reprezentacji znalazły się gimnastyczki, które rozpoczną naukę w ZSSO we wrześniu 2010 r. W kategorii juniorek młodszych mistrzynią olimpiady młodzieży została Marta Kulesza - kl. Va, podopieczna trenerki: Ewy Gustafsson i choreografa Andrzeja Cendrowskiego. Marta zdobyła również złoty medal w finale układu ze skakanką i srebrny medal w finale układu z obręczą.
Wicemistrznią została Katarzyna Romaniuk - kl. Va, zawodniczka Ewy Gustafsson, choreografa Andrzeja Cendrowskiego. Kasia w finałach układu z piłką i wstążką zdobyła 2 złote medale. Trzecią reprezentantką w tej kategorii była Angela Kosoulieva - kl. IVa podopieczna trenerki Marii Mrozińskiej i choreografa Andrzeja Cendrowskiego. W wieloboju Angela zajęła 4 miejsce, natomiast w finale układu z piłką zdobyła brązowy medal, a w finale układu z obręczą 5 miejsce. W kategorii młodziczek mistrzynią Olimpiady została Natalia Kozioł, w finałach Natalia zdobyła 2 złote medale- trener Anna Mrozińska - SGA Gdynia. Wicemistrzynią został Julia Wiśniewska, w finałach Julia zdobyła 2 złote medale - trenerką jest Agnieszka Walczak - Jantar Gdynia. W finałowej ósemce znalazły się również: na 6 miejscu Zuzanna Peszkowska - trener A. Walczyk - Jantar Gdynia 7. - Paulina Maszota 8. - Zuzanna Błaszczyk - trenerką tych zawodniczek jest A. Mrozińska - SGA Gdynia.
W punktacji województw zajęliśmy pierwsze miejsce, a klub SGA Gdynia okazał się najlepszy w klasyfikacji klubowej.

***

15 i 16 maja 2010 r. w Gdyni odbędą się Mistrzostwa Polski juniorek w gimnastyce artystycznej. Aktualną Mistrzynią Polski w wieloboju jak również w ćwiczeniach z maczugami i w układzie z piłką jest zawodniczka tegorocznych gospodarzy, czyli Marta Szamałek. Tytuły Mistrzowskie w ćwiczeniach obręczą i skakanką należy do Anny Czarnieckiej również reprezentantki klubu SGA Gdynia.Obie zawodniczki są uczennicami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w gimnastyce artystycznej w Gdyni(jedna ze szkół wchodząca w skład Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących).
Zapraszamy na halę gimnastyczną ZSSO przy ulicy Władysława IV 54 w Gdyni. Wielobój zostanie rozegrany w sobotę, a finały w niedzielę.