Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
953 (553) 2010-05-21 - 2010-05-27

ABC Bioróżnorodności

Zapraszamy na weekend z Akwarium Gdyńskim. Razem będziemy obchodzić „Międzynarodowy Dzień Bioróżnorodności". W programie:
21 maja 2010 r. (piątek) - piknik przed budynkiem Akwarium Gdyńskiego Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni w godz. 10.00 -15.00. Łączymy siły z Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej. Pod namiotami Akwarium Gdyńskie zaprezentuje bogactwo życia na wybrzeżach klifowych i mangrowych. W wydzielonych strefach staną makiety przedstawiające życie w danym regionie. Warsztaty plastyczne - wspólne tworzenie zwierząt i roślin, by nasze makiety „zasiedlić". Duzi i mali odkryją także świat widziany przez okulary mikroskopu.
22 maja 2010 r. (sobota) - zapraszamy na Festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Bioróżnorodności pod hasłem „Gdynia naturalnie".W godz. od 10.00 do 15.00 zapraszamy do odwiedzenia stoisk edukacyjnych, zwiedzania autobusu napędzanego ekologicznym paliwem CNG oraz na warsztaty plastyczne, mikroskopowe, warsztaty papieru czerpanego, oraz projekcje filmowe. W programie również konkursy, quizy oraz zabawy tematyczne z nagrodami m.in. konkurs wiedzy o paliwie ekologicznym CNG, w którym nagrodą główną będzie rower.
Organizatorem festynu jest Miasto Gdynia. Partnerzy: Akwarium Gdyńskie, PGNiG SA, PKM Gdynia Sp. z o.o.
23 maja 2010 r. (niedziela) - Sekcja Edukacji Akwarium Gdyńskiego i Miasto Gdynia zapraszają do bliższego zapoznania się z bioróżnorodnością mórz. Laboratorium biologiczne zostanie otwarte dla wszystkich. W pracowni plastycznej, mali i duzi będą mogli pokazać jak widzą morze swoimi oczami. W Sali Kinowej wyświetlane będą filmy przyrodnicze pokazujące życie mórz. Zapraszamy do Sali Mokrej, gdzie można dotknąć ryb żyjących w Bałtyku. 

ikona