953 (553) 2010-05-21 - 2010-05-27

Koncerty, spotkanie kabaretowe, prelekcja

26 maja 2010 roku wieczorową porą w Bohema Jazz Club w Gdyni duża porcja bossa lounge, czyli na koncert zespołu Łyczacza. Początek koncertu o godz. 20.00
***
Caffe Anioł oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie - Klub Gdynia Północ zapraszają na spotkanie kabaretowe Kaszubskiego Duo Artystycznego „We dwa konie" które odbędzie się w Caffe Anioł przy ul. Kilińskiego 6, 22 maja o godz. 19.00. Wstęp wolny.
Kaszubskie Duo Artystyczne tworzą absolwenci gdańskiej Akademii Muzycznej: Tomasz Fopke (baryton) i Ryszard Borysionek (akordeon). Wykonują utwory popularne w języku kaszubskim. Wszystko okraszone sporą szczyptą kaszubskiego humoru. Podczas spotkania zapraszamy także do nabycia regionalnych książek i płyt na stoisku Wydawnictwa Region.
***
23.05.2010 r. w Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1 o godz. 14.00 rozpocznie się koncert fortepianowy Marcina Głucha z zespołem. Obowiązują bilety wstępu do muzeum.
***
Centrum Kultury w Gdyni, Wydawca i Redakcja zapraszają na promocję numeru 2 (3) 2010 gdyńskiego kwartalnika artystycznego „Bliza" 25 maja 2010 r. o godzinie 18.00 w Bohema Jazz Club w Gdyni (budynek Gemini/Multikino). Promocję poprowadzi Paweł Huelle. W programie fragmenty D.k.logu 89+ i rozmowa z Andrzejem Mańkowskim.
Mecenasem pisma jest Miasto Gdynia, wydawcą Centrum Kultury w Gdyni. Czasopismo redagują: Paweł Huelle (redaktor naczelny), Adam Kamiński (sekretarz redakcji), Piotr Millati (esej), Wojciech Boros (poezja).
***
Koło Starych Gdynian serdecznie zaprasza 26 maja br. o godz. 16.30 do siedzibiy Towarzystwa Miłośników Gdyni, ul. Władysława IV 51 na prelekcję w ramach akcji „Ocalić od zapomnienia" pt. „Jezuici w przedwojennej Gdyni" , którą poprowadzi pracownik Muzeum Miasta Gdyni mgr Leszek Molendowski.
***
Towarzystwo Miłośników Gdyni oraz autorka Elwira Worzała zapraszają na promocję albumu „Stanisław Olesiejuk" która odbędzie się 27 maja br. o godz. 18.00 w siedzibie TMG przy ul. Władysława IV 51.
***
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do Ośrodka Kultury Kaszubsko - Pomorskiej w Gdyni, przy al. Marszałka Piłsudskiego 18, dnia 26 maja o godz. 17.00 na kolejne spotkanie z dr. Tomaszem Rembalskim z cyklu o „O najstarszych dzielnicach Gdyni". Tym razem tematem spotkania będą „Gdynia i Grabówek". Wstęp wolny.
„O historii najstarszych dzielnic Gdyni" - to cykl spotkań z dr. Tomaszem Rembalskim, związanych z historią Gdyni. Podczas kolejnych odsłon, przybliżona zostanie historia dawnych miejscowości, które obecnie w większości są dzielnicami Gdyni.
Zaplanowano jeszcze dwa spotkania: 22 września: Redłowo, Chylonia i Cisowa i - 1 grudnia: Mały Kack, Wielki Kack, Kolibki, Witomino, Chwarzno i Dąbrowa. 

ikona