Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
953 (553) 2010-05-21 - 2010-05-27

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- wystawa „Związki Gdyni z Francją". Wystawa czynna do 30.05.2010 r.;
- Wystawa Krzysztofa Kosowskiego „W stronę Dzbanogrodu" - 22.05-27.06.2010r.;
- Wystawa „35 lat Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych" - 25-30.05.2010 r.;
- wystawa stała, eksponowana w Domku Abrahama przy ul. Starowiejskiej 30 w Gdyni pt.: „Zanim powstało miasto. Jak dawniej mieszkano".
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00.
Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele, bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej informacji: www.muzeumgdynia.pl
***
W gdyńskiej Galerii „Ratusz" od 25 maja będzie można oglądać wystawę „Listy do Syna", na którą składają się fotografie Chrisa Niedenthala oraz listy Wioletty Mikusek. Inspiracją do powstania zdjęć stały się przelane na papier refleksje i niepokoje spisane przez matkę i adresowane do syna, który urodził się z wadą genetyczną - zespołem Downa. Fotografie ukazują matki w ich naturalnych sytuacjach życiowych, we własnych mieszkaniach lub w ich pobliżu. Każda z nich pełna jest ciepła i miłości. Ich życie niewiele różni się od życia innych matek, poza tym drobnym szczegółem - wadą genetyczną dziecka. Autor zdjęć, Chris Niedenthal, od wielu lat zajmuje się w swej twórczości fotograficznej osobami niepełnosprawnymi. Wystawa składa się z 10 portretów kobiet z dziećmi z trisomią 21. Towarzyszące zdjęciom autentyczne listy, napisane przez Wiolettę Mikusek, stanowią swoiste motto wystawy, będąc jednocześnie komentarzem do prezentowanych fotografii.
Wystawa, której pomysłodawcą i realizatorem jest warszawskie Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani", odwiedza różne miasta Polski. W Galerii Ratusz (na I piętrze Urzędu Miasta Gdyni) można ją będzie oglądać do 25 czerwca, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00, a wernisaż zaplanowany jest na 25 maja o godzinie 16.00.
***
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 3, ul. Morska 113 zaprasza do zwiedzania wystawy „Mała galeria twórców ludowych" prezentującej prace Zbigniewa Formeli z Redy i Bronisława Melzera z Rumi. W skład ekspozycji wchodzi blisko 20 obrazów ukazujących kaszubski krajobraz, architekturę, przydrożne kapliczki i krzyże. Wystawa prezentowana jest do 30 maja 2010 r.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa i fotografii Marka Szmidla „Indie - systematyczna inspiracja" do 26.05.2010 do lokalu artystycznego „TYGIEL" w Gdyni przy ul. Abrahama 86 /wejście od ul. Władysława IV koło Hossy/.
***
Klub Marynarki Wojennej „Riwiera" zaprasza na wystawę „Wspomnienia" Moniki Lindner. Wystawa prezentowana jest w ramach 8. Międzynarodowego Nadbałtyckiego Triennale Miniatury Tkackiej Gdynia 2010.
Wstęp wolny. Wystawa czynna do 30 maja, od pon. do pt. w godz. 8.00 - 15.00 oraz w sob. i nd. na życzenie.
Wstęp wolny.
***
Galeria sztuki współczesnej „Od czasu do czasu..." (ul. Armatorów 31) zaprasza na wystawę malarstwa „Iwona Delińska. Pejzaż emocjonalny". Artystka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Maluje obrazy z potrzeby kreacji, zmiany świata i otoczenia. Przetwarza swoje osobiste doświadczenia na język malarski, kolor, formę i fakturę. Prezentuje geometryczne malarstwo abstrakcyjne pełne emocji i niezwykłych połączeń kolorystycznych. Wystawa czynna do 22 maja, w godz. 12.00 - 18.00 i w sob. w godz. 11.00 - 16.00.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa Katarzyny Koniecznej - Kałużnej i Karoliny Sprung - Zalewskiej w galerii „Profile" w Gdyni, Wzgórze św.Maksymilana (ul. Wojewódzka 7).
Wystawa będzie czynna do 12 czerwca 2010 r., www.artinfo.pl/profile, tel. 58 622 33 11. Wystawa została częściowo sfinansowana przez Gminę Gdynia.
***
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 3 oraz Galeria Sztuki Szkolnej przy Gdyńskiej Szkole Społecznej zapraszają do zwiedzania wystawy zdjęć pt.„Wejherowo naturalnie piękne". Zdjęcia można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Filii nr 3, ul. Morska 113, do 31 maja 2010 r.
***
Od 25 maja do 24 czerwca 2010 r. w Galerii Engel prezentowana będzie wystawa 3D. Nazwa jest przekorną kompilacją od imion twórców: Doroty Gulbierz, Doroty Urbaniak-Pełki oraz Dariusza Twardocha. Prezentują oni swoje prace z zakresu trzech dziedzin sztuk plastycznych: ceramiki, biżuterii oraz malarstwa pastelowego. Duża część prac artystów została specjalnie zaprojektowana i wykonana aby tematycznie związać się z filmem i teatrem. Wystawa łączy dyscypliny sztuki , a Festiwal Polskich Filmów Fabularnych jest doskonała okazją do zaznaczenia jedności wszystkich muz. Traktowanie sztuki w trzech wymiarach przybliża ją do przestrzennego widzenia świata. Trójwymiarowość ta jest z jednej strony grą słowną, a z drugiej świadomym zaznaczeniem obecności sztuki we wszystkich dziedzinach życia. Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 11.00 - 19.00. W sobotę od 11.00 - 15.00. Wstęp wolny. Galeria Engel, Gdynia, ul. Świętojańska 56 (naprzeciwko Pomnika Harcerzy); www.galeriaengel.pl
***
Od 21 maja do 17 czerwca br. w siedzibie Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych - ul. 3 Maja 27/31 prezentowana będzie wystawa p.n. „Poszukiwania". Autorami prac są uczestnicy zajęć z arteterapii, prowadzonych przez Stowarzyszenie „Aktywni dla Zdrowia".Wystawa jest efektem poszukiwań własnego środka wyrazu każdego z twórców. Prace cechuje zarówno różnorodność tematów jak i technik wykonania (akwarela, akryl, pastel, węgiel, tusz). Tytułowe poszukiwania to nigdy niekończący się proces, droga nierzadko wyboista. Wernisaż wystawy odbędzie się 21 maja (piątek) - godz. 17.00. Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 19.30.
***
Galeria „Malarze Gdyni" w Gemini -Centrum Kultury i Rozrywki w Gdyni zaprasza w dniu 27 maja br.o godz. 18.00 na wernisaż-finisaż wystawy malarstwa na jedwabiu gdyńskiej artystki Teresy Grabowskiej towarzyszącej 8. Międzynarodowemu Nadbałtyckiemu Triennale Miniatury Tkackiej w Gdyni w Muzeum Miasta Gdyni oraz 13. Międzynarodowemu Triennale Tkaniny w Łodzi. 

ikona