954 (554) 2010-05-28 - 2010-06-03

Dzień Dziecka w całym mieście

Centrum Nauki EXPERYMENT serdecznie zaprasza w niedzielę 30 maja 2010 r. na podwójne świętowanie, podczas którego obchodzić będziemy Dzień Dziecka oraz Trzecie Urodziny EXPERYMENTU. Dla naszych gości przygotowaliśmy wyjątkowe atrakcje o tematyce wodnej oraz fantastyczne doświadczenia z nią związane.
Goście odwiedzający wystawę interaktywną Centrum Nauki EXPERYMENT będą mieli okazję wykonać doświadczenia z lodem, bańkami oraz zmierzyć się w konkurencji „wyścigi statków". Dodatkową atrakcją będą mini warsztaty hydrologiczne!
Zapraszamy również do odwiedzenia naszego stanowiska podczas VIII Bałtyckiego Festiwalu w niedzielę 30 maja 2010 roku, w godzinach 10.00 - 18.00, na Skwerze Kościuszki w Gdyni. Tego dnia „Ekologiczny patrol EXPERYMENTU" wprowadzi wszystkich Gości Pikniku w trójetapowy proces poznawania, oczyszczania i identyfikowania najbliższego środowiska. Szczegóły na: www.experyment.gdynia.pl.
***
Z okazji Dnia Dziecka w Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1, odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców pt. „Budujemy ZOO". W dniach od 29 do 30 maja 2010 r. w godz. 10.00 - 11.30 uczestnicy warsztatów będą mogli przenieść się w fantastyczny świat prac Krzysztofa Kosowskiego, prezentowanych w muzeum na wystawie zatytułowanej „W stronę Dzbanogrodu". Preferowany wiek dzieci od 6 do 12 lat. Rezerwacje chętnych przyjmowane są telefonicznie w Dziale Naukowo - Edukacyjnym pod numerami tel. 58 66 20 935-7.
Ilość miejsc w grupach ograniczona do 25 osób.
***
29 i 30 maja w Orłowie pod klifem oraz 30 maja na Skwerze Kościuszki w okolicach Akwarium Gdyńskiego po raz VIII odbędzie się Bałtycki Festiwal Nauki.
W ramach tej imprezy 29 i 30 maja w godz. 10.00 - 16.45 gośćmi będą biolodzy z Uniwersytetu Gdańskiego, MIR, IOPAN, którzy w rozstawionych namiotach wyposażonych w mikroskopy z mentorami komputerowymi zaprezentują sposoby identyfikacji roślin z obszaru przyszłego rezerwatu morskiego w okolicach orłowskiego klifu oraz doliny Kaczej. W niedzielę 30 maja na Skwerze Kościuszki, al. Jana Pawła II w godz. 10.00 - 18.00 odbędzie się XI Piknik Naukowy, podczas którego odwiedzić będzie można stoiska: Stacji Ornitologicznej Muzeum i Instytutu Zoologii PAN, Akademii Marynarki Wojennej, Plantetarium, Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, Katedry Inżynierii Biomedycznej, Uniwersytetu Gdańskiego.
Dostępny będzie również szkolno-badawczy statek Akademii Morskiej - „Oceanograf II".

VIII BAŁTYCKI FESTIWAL NAUKI → www.festiwal.gda.pl/VIIIBFN/ - zdjęcia, wspomnienia i inne pliki z różnych festiwalowych wydarzeń. Są ich już setki! Serdecznie zapraszamy do odwiedzin...


***
Domowe wypieki, konkursy dla każdego, występy artystyczne, pokazy ratownicze i loteria - to tylko część atrakcji dorocznego festynu, na który mieszkańców Gdyni zapraszają dzieci i rodzice uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola przy Parafii Najświętszej Marii Panny. Impreza organizowana wspólnie z Radą Dzielnicy Śródmieście odbędzie się w sobotę, 29 maja 2010 roku, na przykościelnym placu Jana Pawła II przy ulicy Świętojańskiej.
Zabawa potrwa, jeśli dopisze pogoda, od godziny 11.00 do 16.00. Jak co roku, przebojem festynu może okazać się oblegana kawiarenka z domowymi wypiekami. W piłkę nożną i nie tylko zagrają reprezentacje wszystkich klas szkoły. Tych, którzy przyjdą z małymi dziećmi, czekają liczne konkursy z nagrodami oraz specjalne stanowiska do zabaw plastycznych. Będzie można również podziwiać występy artystyczne. Nie zabraknie ciekawych pokazów tematycznych, na przykład związanych z udzielaniem pierwszej pomocy. Jak zawsze, będzie można wziąć udział w loterii, w której każdy los wygrywa! Dochód z całego festynu przeznaczony zostanie na bieżące potrzeby szkoły, a także specjalny fundusz wspierający najbardziej potrzebujące rodziny. Do Katolickiej Szkoły Podstawowej przy Parafii NMP w Gdyni uczęszcza obecnie 249 uczniów. Mieszczące się po sąsiedzku Przedszkole Katolickie ma pod swoją opieką 150 maluchów.
***
W sobotę, 29 maja, Centrum Handlowe Klif Gdynia zaprasza na Bezpieczny Dzień Dziecka. Podczas wydarzenia, które rozpocznie się w samo południe, dzieciaki będą mogły poznać tajniki pracy policjanta, ratownika WOPR i strażaka. W programie znalazły się także Pokazy Mody Dziecięcej i Młodzieżowej oraz wiele innych atrakcji.