Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
954 (554) 2010-05-28 - 2010-06-03

Gdynianie zapraszają do wspólnej zabawy

28 maja 2010 r., na osiedlu w rejonie ulic Opata Hackiego i Zamenhofa, w godz. 16.00 - 20.00, odbędzie się Festyn Sąsiadów. Impreza będzie zorganizowana w ramach Europejskiego Dnia Sąsiada i, co warto podkreślić, organizowana jest w większości przez samych mieszkańców. Jest to kolejne przedsięwzięcie będące częścią procesu animowania społeczności lokalnej w dzielnicy Chylonia. Działający już ponad rok Osiedlowy Klub „Apteka" wraz z mieszkańcami zademonstruje, że można „przenosić góry" jeśli tylko się chce. Przy współpracy wielu mieszkańców po raz kolejny udało się sfinalizować nietypowe przedsięwzięcie.
W programie wiele nietypowych, ale bardzo atrakcyjnych zabaw dla wszystkich, mnóstwo gier dla dzieci, mecz Policja kontra reszta świata, malowanie całej dzielnicy kredą, konkursy, pokazy! Impreza jest objęta patronatem Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka. Festyn odbędzie się w ramach projektu systemowego „Rodzina bliżej siebie" i współfinansowany jest z funduszy Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wszelkich dodatkowych informacji - udzieli Animator Społeczności Lokalnej - Aleksandra Mróz, tel. 509 171 002.
***
Rada Dzielnicy Wzgórze Maksymiliana zaprasza na Festyn Rodzinny - Dzień Sąsiada 29 maja 2010 r. o godz. 15.00 na boisku Liceum nr VI przy ul. Kopernika. Dla dzieci i młodzieży oraz rodziców dużo atrakcji, m. in. zabawa przy muzyce oraz konkursy i niespodzianki. W programie Magiczny Piknik - weź ze sobą grilla, a koszyk produktów (kiełbaska, warzywa do grillowania) zapewni organizator! Organizatorzy proponują przyspieszony kurs przygotowywania potraw na grillu.
Projekt współfinansowany przez Prezydenta Miasta Gdyni w ramach konkursu dla rad dzielnic.
***
Rada Dzielnicy Śródmieście zaprasza mieszkańców 30 maja 2010 r. w godz. 16.00 - 19.00 na plażę miejską przy klubie „Contrast" na Festyn Rodzinny pod hasłem „Dzień Sąsiada". W programie imprezy:
- gry i konkursy z nagrodami dla rodziców i dzieci;
- pokazy Break Dance;
- konkurs pod hasłem „Pies w Wielkim Mieście";
- teatr improwizacji „W gorącej wodzie kompani" - występ członków kabaretu LIMO;
- koncert zespołu szantowego „Formacja".
***
Każdy mieszkaniec Śródmieścia Gdyni, który razem z sąsiadami chciałby zorganizować wyprzedaż podwórkową, może zgłaszać się na adres: wyprzedaz@gdyniaodpodworka.pl. Już 26 czerwca, w dniu rozpoczęcia gdyńskiego lata, w kilku punktach miasta mogą odbyć się pchle targi zorganizowane przez samych mieszkańców.
Akcję „Gdynia od podwórka" koordynują mieszkańcy kamienicy przy Placu Grunwaldzkim 16, którzy 1 maja zaprosili do siebie na pierwszą gdyńską wyprzedaż podwórkową. Jej efekty były zachęcające: tłumy gości, przemiła atmosfera i... sprzedano prawie wszystko. Warto pójść w ich ślady.
Wyprzedaż podwórkowa to idealny pomysł na to, by zrobić wokół siebie porządek i za symboliczną kwotę pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, a przy okazji zintegrować się z własnymi sąsiadami!