954 (554) 2010-05-28 - 2010-06-03

I Gdyński Piknik z książką dziecięcą

30 maja 2010 r. w galerii Debiut w Gdyni - Orłowie przy ul. Orłowskiej 10 w godzinach od 11.30 do 15.30 odbędzie się I Gdyński Piknik z Książką Dziecięcą.
W ramach spotkania planowane są warsztaty młodego autora prowadzone przez Roksanę Jędrzejewską - Wróbel (wielokrotnie nagradzana autorka książek dla dzieci) oraz warsztaty młodego ilustratora prowadzone przez znakomite ilustratorki Jonę Jung oraz Agnieszkę Żelewską.
Oprócz wspomnianych atrakcji Akademia Rozwoju Rodziny „Pozytywka" przeprowadzi dla najmłodszych warsztaty rozwoju emocjonalnego pt. „Czuję bajkę". Natomiast dla dorosłych uczestników pikniku przygotowano ciekawą i inspirującą rozmowę zatytułowaną „Jak wybrać dobrą książkę dla dziecka", którą poprowadzi ekspert literatury dziecięcej Monika Pomirska
Poza tym, na pikniku odbędzie się kiermasz książek dla dzieci z wartościowymi tytułami wydanymi przez tzw. wydawnictwa niszowe, oraz Bajkowy zakątek gdzie czytane będą bajki - dla dzieci i dorosłych.
I Gdyński Piknik z Książką Dziecięcą jest w całości imprezą charytatywną, która odbędzie się dzięki otwartości wielu osób i ich chęci do podejmowania działań społecznych. Wspomnieć tutaj należy Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni, Barbarę Jarych (Galeria Debiut), Akademię Rozwoju Rodziny „Pozytywka", znakomitych wykładowców Roksanę Jędrzejewską Wróbel, Jonę Jung, Agnieszkę Żelewską oraz Monikę Pomirską.
Organizatorem imprezy jest Wydawnictwo EneDueRabe z Gdańska.