955 (555) 2010-06-04 - 2010-06-10

Laureaci konkursu

W I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Świat wokół mnie" Gdynia 2010 pod patronatem prezydent miasta Ewy Łowkiel zorganizowanym przez Gdyńską Szkołę Społeczną i Oddział Morski PTTK w Gdyni wzięło udział 51 szkół z województwa pomorskiego. Do organizatora wpłynęło 435 prac (90 opiekunów artystycznych).
Jury, w składzie: Piotr Budziszewski -wykładowca w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni Orłowie, Tomasz Felski - nauczyciel plastyki, Małgorzata Miechowska-Malinowska - animator Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA, Mirosław Pawlik - opiekun galerii szkolnej i Justyna Sudzik - wychowawca w świetlicy i koordynator konkursu, przyznało 39 miejsc I, II i III oraz 24 wyróżnienia w poszczególnych klasach. Lista nagrodzonych uczniów dostępna jest na stronie szkoły www.gss.edu.pl.
Uroczyste rozdanie dyplomów i nagród odbyło się w czwartek 20 maja 2010 r. siedzibie szkoły. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział, a opiekunowie artystyczni podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.
Pierwsza wystawa pokonkursowa zorganizowana została w Gdyńskiej Szkole Społecznej. W lipcu 2010 r. nagrodzone prace będzie można zobaczyć w Oddziale Morskim PTTK w Gdyni, ul. 3 Maja 27. W sierpniu prace młodych artystów będą prezentowane w Miejskiej Bibliotece w Filii nr 3, ul. Morska 113 w Gdyni. Informacje o kolejnych wystawach znajdą się na stronie internetowej szkoły.
Serdecznie dziękujemy jury za pracę i sponsorom, wśród których znaleźli się: ASSECO PROKOM Gdynia, Stacja Morska w Helu, Stena Line, KAS w Gdyni, Justyna Siodłowska, Oddział Morski PTTK w Gdyni, Gdyńska Szkoła Społeczna. 

ikona