955 (555) 2010-06-04 - 2010-06-10

MDK w nowej siedzibie

1 czerwca 2010 r., w Dniu Dziecka, odbyła się uroczystość otwarcia nowej siedziby Młodzieżowego Domu Kultury.
Nowoczesny, przestronny budynek (jego powierzchnia wynosi niespełna półtora tysiąca m²) mieści się przy ul. Grabowo 2 na Grabówku. Budynek wyposażony jest w windę (dzięki czemu na zajęcia będą mogły uczęszczać niepełnosprawne dzieci); nowoczesne i doskonale wyposażone sale, m.in. dwie sale baletowe, salę kameralną, które pozwolą uczestniczyć w zajęciach większej liczbie dzieci. Będzie też można organizować koncerty, widowiska i konkursy. Placówka prowadzi także „Klub Małolata", który spełnia rolę punktu przedszkolnego z całym niezbędnym zapleczem do realizacji autorskiego programu nauczania fizyki i matematyki - „Liczące szkraby" oraz wychowania i zabawy.
Adaptacja budynku na potrzeby MDK kosztowała 2,5 mln zł.
Otwarcie Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni Fot. Dorota Nelke
W tym roku szkolnym placówka wzbogaciła się o dwie nowe pracownie dla dzieci: 2 zespoły muzyczno - jazzowe oraz pracownię języków obcych - języka niemieckiego. W przyszłości planowane są kolejne: języka angielskiego, francuskiego, włoskiego i hiszpańskiego.
Warto dodać, że MDK w Gdyni powołano do życia w 1951 roku. Pierwsza siedziba mieściła się przy ul. Żeromskiego 26. W roku 1994 Młodzieżowy Dom Kultury przeniesiono do siedziby przy ul. Bema 33.
W roku 2009/2010 w placówce realizowane jest 376 godzin dydaktycznych z ponad 900 uczestnikami prowadzonych przez 8 nauczycieli. 
Otwarcie Młodziezowego Domu Kultury w Gdyni Fot. Dorota Nelke

ikona