955 (555) 2010-06-04 - 2010-06-10

Niezależne kino europejskie w „Riwierze”

Na pięć filmów krótkometrażowych z Hiszpanii, Belgii, Szwajcarii i Szwecji zaprasza Klub Filmowy „Riwiera" we wtorek 8 czerwca o godzinie 18.00.
Widzów czeka osiemdziesiąt minut projekcji. Filmy pochodzą z ubiegłorocznego pokazu specjalnego warszawskiego święta kina niezależnego Grand Off Awards. Wstęp na seans jest wolny. Dzięki współpracy Klubu Filmowego „Riwiera" z Fundacją Ciemna Art do Gdyni trafiły obrazy niezależnych filmowców z krajów europejskich. Na czerwcowym pokazie pojawią się następujące filmy (wszystkie będą emitowane z napisami w języku angielskim):
„Able" Hiszpania / reż. Emilio Santin
Carlos to 14-nastolatek, który cierpi na zespół Downa. Jednak ewentualne braki intelektualne nadrabia silną wolą. Na początku roku szkolnego Carlos wytycza sobie cele, które zawsze osiąga. Właśnie rozpoczął 3 klasę, a jego celem w tym roku jest zdobycie serca Anny, przyjaciółki z klasy.
„Legend of John the inverted" Belgia / reż. Lamensch Philippe
John urodził się z odwróconymi stopami. Zmartwieni rodzice postanowili więc oddać go w ręce najlepszego chirurga. Ten oznajmił, że jedyne, co może zrobić, to rozpocząć odkręcanie ciała Johna, tak by dopasować je do stóp. Tragikomedia o normach, różnicach między ludźmi i wolności - tak, by podążać własną ścieżką.
„Laresen" Szwajcaria / reż. Carlo de Rosa
Po trzydziestce Zora czuje, że najwyższy czas się ustatkować. Jednak, gdy Gerard zostawia dla niej żonę, budzą się wątpliwości.
„Abreviado" Hiszpania / reż. Ciro Altabas
Fernanda - nieśmiałego 27-latka, odwiedza dawna znajoma ze szkoły, Iratxe. To wzbudzi zazdrość Kapitana Kilotona, wymyślonego przyjaciela, który towarzyszy mu od dzieciństwa.
„I Am gay" Szwecja / reż. Nicolas Kolovos
Alex - Szwed greckiego pochodzenia, postanowił wyjawić rodzinie długo skrywany sekret - jest gejem. To jednak nie będzie łatwe - przekona się, gdy zebrawszy się na odwagę, usiądzie z rodziną do obiadu. 

ikona