Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
956 (556) 2010-06-11 - 2010-06-17

Festiwal Literaturomaniaków

Przed nami trzecia edycja letniego Festiwalu Literackiego „Literaturomanie". Gdyńskie przedsięwzięcie rozrosło się już do trzech dni i grona kilkudziesięciu gości. Literaturomaniacy zatem powinni sobie zarezerwować okres od 17 do 19 czerwca na spędzenie go w Teatrze Miejskim w Gdyni.
Program obfituje w cenione nazwiska. Dość powiedzieć o Michale Witkowskim (warsztaty i spotkanie autorskie), Oldze Tokarczuk, Piotrze Matywieckim czy Antonim Liberze. Z autorem „Madame" dyskutować będzie Agata Bielik-Robson. Nie zabraknie też młodych talentów, np. translatorskich czy też poetyckich (Turniej Jednego Wiersza). Gościem specjalnym Festiwalu będzie Jurij Andruchowycz, z którym rozmowę poprowadzi sam Andrzej Stasiuk. Pisarz zagra też premierowo z zespołem Karbido w polsko-szwajcarsko-ukraińskim składzie. Będzie to materiał z ich najnowszej płyty „Cynamon", który w Trójmieście zostanie zaprezentowany po raz pierwszy. Wstęp na koncert, podobnie jak i na cały Festiwal, jest bezpłatny. To nie jedyne muzyczne wydarzenie. Maciej Łyszkiewicz wraz z zespołem szykuje jam session.
Oczywiście podczas „Literaturomanii" tradycyjnie mocno swą obecność zaznaczy też Nagroda Literacka Gdynia. Swoje przybycie zapowiedziały „komplety" nominowanych w tym roku poetów i prozaików, a także większość eseistów. Ponadto z okazji jubileuszu 5-lecia istnienia Nagrody Literackiej Gdynia zaplanowano również debatę z udziałem Grzegorza Jankowicza (Tygodnik Powszechny), Jerzego Sosnowskiego (Trójka, Polskie Radio) oraz członków gdyńskiej Kapituły - Małgorzaty Łukasiewicz i Piotra Śliwińskiego. W sumie daje to blisko 40-osobową, pokaźną listę oficjalnych gości. Festiwal zwieńczy Gala Finałowa. W sobotni wieczór 19 czerwca poznamy laureatów „Gdyni", czyli zdobywców statuetek - Kostek Literackich oraz czeków na 50 tys. zł. Uroczystość uświetni występ Gaby Kulki (wstęp za zaproszeniami).
Program Literaturomani 2010 znajdą Państwo na www.kultralnagdynia.pl