956 (556) 2010-06-11 - 2010-06-17

Gra miejska - „Jak powstała Gdynia”

Stowarzyszenie „Gdynia Turystyczna" zaprasza w najbliższą sobotę (12 czerwca) od godz. 9.30 do udziału w grze miejskiej pod hasłem „Jak powstawała Gdynia". To druga z planowanego na ten rok cyklu gier.
Gra miejska to rodzaj „podchodów", które pozwalają poznać miasto w sposób niesztampowy. Jest to oferta zarówno dla turystów, jak i mieszkańców. Gdyńska gra polega na odnalezieniu i dotarciu do wskazanych w zestawie zadaniowym miejsc w Gdyni, opisaniu ich i udokumentowaniu oraz wykonaniu w określonym czasie podanych zadań, wreszcie - przedstawieniu ich na mecie. Organizatorzy przewidzieli 8 stacji. Odległość pomiędzy pierwszą a ostatnią wynosi około 5 km.
Trzy lub czteroosobowe drużyny: szkolne, rodzinne, osiedlowe, harcerskie, klubowe, wczasowe i inne, mogą zgłaszać się drogą mailową na adresy: zarzad@gdyniazaprasza.pl lub morski@gdynia.pttk.pl, a także bezpośrednio do Oddziału Morskiego PTTK przy ul. 3 Maja 27, tel. 58 621 77 51 - do godz. 17.00 w piątek (11 czerwca). Przewidziano udział 20 zespołów. Decyduje kolejność zgłoszeń. Regulamin dostępny jest na stronie: http://gdyniazaprasza.pl/news.
Wpisowym do udziału w grze jest zakup dla drużyny książki o Gdyni we wskazanej księgarni - w cenie 15 złotych.
Projekt finansowo wspiera Miasto Gdynia, a organizacyjnie Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajobrazowe - Młodzieżowy Klub Turystyczny Watra.