957 (557) 2010-06-18 - 2010-06-24

Gdynianie powodzianom

gdynianie powodzianom4 lipca Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w całej Polsce na rzecz powodzian. Dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu pomagającego w likwidowaniu skutków żywiołu. Jeden ze Sztabów WOŚP powstał przy Teatrze Miejskim w Gdyni. Wolontariusze chętni do udziału w akcji mogą się zgłaszać na adres mailowy: wosp.gemini@wp.pl. Zwracamy się również z ogromną prośbą o przekazywanie gadżetów na licytację Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka, która rozpocznie się o godz. 18.00, tradycyjnie w Teatrze Miejskim, ul. Bema 26. Dary można składać w Teatrze Miejskim bezpośrednio u Sylwii Marzec w godz. 9.00 - 16.00 oraz w portierni teatru w godz. 16.00 - 20.00.
Ponadto 4 lipca o godz. 15.30 obejrzeć będzie można premierowe przedstawienie musicalu „Okruchy życia", opowiadającego o losach nastolatków pewnego małego miasteczka rządzonego przez tamtejszy uliczny gang. Biletem wstępu na przedstawienie będzie przekazanie datku na rzecz powodzian.
Do akcji przyłączyła się również YMCA Gdynia, która poszukuje wolontariuszy do zbiórki pieniędzy w dniu 4 lipca w ramach akcji STOP POWODZIOM. Chętni do wzięcia udziału w zbiórce mogą zgłaszać się do Sztabu akcji w gdyńskim Ognisku YMCA przy ul. Żeromskiego 26 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 19.00. Szczegółowe informacje na stronie www.gdynia.ymca.pl.
***
14 czerwca 2010 r. prezydent Gdyni Wojciech Szczurek gościł gdyńskich strażaków, którzy uczestniczyli w akcji ratunkowej na południu Polski podczas tegorocznej powodzi.
Sandomierz, Bieruń, Wirków, Kąty i Rogów, ale tak ze Tczew - w tych właśnie miejscowościach gdyńscy strażacy ratowali życie ludzkie, zwierzęta, a w miarę możliwości dobytek. W akcji uczestniczyło w sumie 56 ratowników. Największą dla nich trudnością była praca w nieznanym terenie. Gdyńscy strażacy byli także na zagrożonych powodzią wałach wiślanych w Tczewie. W tym rejonie pracować będą nadal, aż do przejścia kulminacyjnej fali.
Za swoją pracę i odwagę strażacy odebrali z rąk prezydenta Miasta dyplomy gratulacyjne i albumy o Gdyni. Każdy z nich otrzymał ponadto nagrodę pieniężną.