957 (557) 2010-06-18 - 2010-06-24

Koncerty

Franciszkańskie Centrum Kultury Gdynia oraz Miasto Gdynia zapraszają na Koncert dyplomowy Weroniki Korthals-Tartas, studentki dyrygentury chóralnej z klasy prof. Marka Rocławskiego, który odbędzie się w piątek 18.06.br. o godz. 19.30 w dolnym kościele OO. Franciszkanów na Wzgórzu Św. Maksymiliana. Wystąpią: Chór FCKG, Grace Gospel Choir, zespół wokalny, zespół instrumentalny. W programie m.in.: R. Ray „Gospel mass", utwory muzyki gospel, oraz utwory klasyczne na chór a cappella.
***
Placówka Muzyczna Forte zaprasza wszystkich chętnych na koncert, na którym wykonawcami będą dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia nauki gry na keyboard'ach do w/w placówki. Koncert ten jest podsumowaniem całorocznej nauki i pracy. W programie można będzie usłyszeć: tematy ze znanych musicali, standardy jazzowe oraz wiele innych utworów z różnych gatunków muzycznych.
Koncert rozpocznie sie 19.06.2010 r. o godz. 10.30. w Klubie Marynarki Wojennej Riwiera w Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1.
***
20.06.2010 r. o godz. 16.00 na Polanie Bernadowo w Gdyni rozpocznie się „Koncert Chopin na Polanie". Wykonawcy:
- recital Dominiki Glapiak - fortepian i Macieja Kułakowskiego - wiolonczela;
- Kateryna Titova - fortepian/Kwartet Orana: Paweł Kapica - 1 skrzypce, Katarzyna Januszajtis - Mielczarek - 2 skrzypce, Karol Jurewicz - altówka, Tadeusz Samerek - wiolonczela. W programie: W. A. Mozart - koncert A-dur, KV414, F. Chopin - Andante spianato i Wielki Polonze Es-dur, opus 22;
- Leszek Kułakowski Classic Jazz Trio w składzie: Leszek Kułakowski - fortepian, Piotr Kułakowski - kontrabas i Tomasz Sowiński - perkusja.
Prowadzenie: Stanisława Grażyńska, organizator: Karol Jurewicz.
Wstęp wolny.
***
Szkoła flamenco Gato Verde zaprasza jak co roku na swój czerwcowy koncert. Tym razem będzie to koncert jubileuszowy z okazji 5-lecia działalności szkoły. Koncert pod nazwą „Fiesta Flamenca" odbędzie się w Teatrze Miejskim w Gdyni 27.06.2010 r. o godz. 18.00. Więcej informacji na stronie internetowej: www.gatoverde.eu.