957 (557) 2010-06-18 - 2010-06-24

Konkurs fotograficzny dla młodzieży „To jest moje Środowisko!"

Laboratorium Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego ogłasza konkurs fotograficzny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego „To jest moje Środowisko!".

Piękno nietkniętego zanieczyszczeniami krajobrazu uchwycone w jednym kadrze obok widoku zdewastowanego przez człowieka - to wyzwanie, które przed młodymi fotografami stawia Laboratorium PPNT. Połączenie tych skrajnych pejzaży może okazać się dla uczniów nie lada gratką i okazją, by zaprezentować swoje zdolności plastyczne. Każdy uczestnik konkursu „To jest moje Środowisko!" może nadesłać tylko jedno zdjęcie, które wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym powinien nagrać na płytę CD.

Prace należy przesyłać do Laboratorium PPNT, al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia, do 27 sierpnia 2010 r.  z dopiskiem „Konkurs Fotograficzny". Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, takie jak: jednodniowe warsztaty w Laboratorium PPNT oraz nagrody niespodzianki. Zwycięskie fotografie zostaną zaprezentowane na wystawie w Centrum Nauki EXPERYMENT.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu realizowanego przez Laboratorium PPNT „Edukacja Ekologiczna", którego głównym celem jest kształtowanie postaw proekologicznych oraz zachęcanie młodych ludzi do pogłębiania wiedzy o otaczającym nas świecie przyrody. Oprócz konkursu w ramach projektu przeszkolono 20 nauczycieli, którzy zapoznali się z wybranymi metodami z dziedzin mikrobiologii i biochemii wykorzystywanymi w identyfikacji podstawowych zanieczyszczeń środowiska m.in. gleby i wody. Następnie nauczyciele wyposażeni w materiały szkoleniowe mają możliwości przeprowadzenia zajęć z użyciem technik, które na co dzień są w szkołach niedostępne. Projekt ten jest refundowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Szczegółowy regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na http://www.ppnt.gdynia.pl/edus-2010.html . 


Rosiczki wyhodowane w Laboratorium PPNT
źródło: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny