957 (557) 2010-06-18 - 2010-06-24

Krótkie filmy w PPNT

27 czerwca o godz. 18.00 w Pomorskim Parku Naukowo - Technologicznym, al. Zwycięstwa 96/98 rozpocznie się przegląd filmów krótkometrażowych. Program pod tytułem „Colours" przeniesie uczestników pokazu w podróż dookoła świata - od Południowej Afryki po Chiny.
W programie:
- Father Christmas Doesn't Come Here reż. Bheki Sibiya / RPA / 2009 / 14' - Naiwna młoda dziewczyna z niską samooceną chciałaby być tak piękna jak jej matka. Postanawia napisać do Świętego Mikołaja list z prośbą o długie, proste włosy. Pewien cyniczny mężczyzna sprawi jednak, że jej marzenie niemal legnie w gruzach.
- Daughters, reż. Chloé Zhao / Chiny / 2009 / 10' - Maple - spokojna czternastolatka mieszkająca na chińskiej wsi - zostaje przymuszona do małżeństwa. Dziewczynka postanawia podjąć ryzykowną próbę wyzwolenia się... Chloé Zhao urodziła się w Pekinie, ale w dzieciństwie przeprowadziła się do Anglii, gdzie po raz pierwszy zainteresowała się filmem.
- Bitch, reż. Dom Bridges / Wielka Brytania / 2009 / 3'50 - Młody mężczyzna kupuje puszkę tuńczyka, ale dostaje dużo więcej niż oczekiwał. Zakupy nigdy wcześniej nie były tak emocjonalnie wyczerpującym doświadczeniem...
- Where's the money George?, reż. Mr. Oizo / Francja / 2010 / 2'30 - Francuski muzyk i producent filmowy Mr. Oizo prezentuje najnowszy krótki metraż z udziałem Pharrella Williamsa i znanej z reklam Levi'sa postaci Flat Erica.
- The One in Charge, reż. Sergio Barrejón / Hiszpania / 2008 / 9' - Martin pod nieobecność nauczyciela zostaje opiekunem swojej klasy. Jego zadaniem jest zapisywanie na tablicy nazwisk osób, które rozmawiają. Łatwe zadanie... Dopóki nie odezwie się klasowy osiłek.
- Sons of Tu, reż. Taika Waititi / Nowa Zelandia / 2006 / 17' - Oddział maoryskich żołnierzy w czasach II wojny światowej umila sobie czas oczekiwania na zbliżającą się bitwę... Nawet na wojnie chłopcy pozostają chłopcami.
- Slaves reż. David Aronowitsch, Hanna Heilborn / Szwecja / 2008 / 15' - Animowany dokument o dwójce sudańskich dzieci, które zostają porwane i wykorzystane jako niewolnicy. Film, który przełamuje stereotyp animacji jako miejsca tylko na fikcyjne opowieści dla dzieci. Oparty na wywiadzie przeprowadzonym w 2003 roku, jest drugim z cyklu animowanych dokumentów Davida Aronowitscha i Hanny Heilborn o dzieciach postawionych w trudnych sytuacjach.
www.futureshorts.pl