957 (557) 2010-06-18 - 2010-06-24

Sukcesy pływaków

Dwadzieścia medali przywieźli do Gdyni pływacy KS „Delfin" z Ogólnopolskich Zawodów Wszechstronności Stylowej, które 5.06.2010 r. odbyły się w Gdańsku. Każdy z zawodników startował na dystansie 50 m w stylu motylkowym, grzbietowym, klasycznym oraz dowolnym. Za najwszechstronniejszych zawodników imprezy uznano Michała Laskowskiego (kategoria 11 lat) oraz Mateusza Arndta (kategoria 12 lat). Oprócz wymienionej dwójki na podium w klasyfikacji generalnej stawali: Laura Chalecka (3 miejsce w kategorii 11 lat) oraz Mateusz Konopka (2 miejsce w kategorii 13 lat). Reszta zawodników trenerów Przemysława Czoków i Artura Ziniewicza wielokrotnie zajmowała miejsca medalowe.
Na podium stawali: Mateusz Arndt 50 dow, mot 1 miejsce; 50 klas, grzb 2 miejsce; Natalia Juszczyk 50 mot 3 miejsce; Laura Chalecka 50 mot 3 miejsce; 50 grzb 2 miejsce; Nicola Warszawska 50 klas 2 miejsce; Alicja Grudnowska 50 grzb 3 miejsce; Michał Laskowski 50 mot, grzb, klas 1 miejsce; 50 dow 2 miejsce; Kacper Kurasz 50 grzb, mot 2 miejsce; Barbara Dalkowska 50 mot 1 miejsce; Arek Zomkowski 50 grzb 2 miejsce; Mateusz Konopka 50 mot 1 miejsce; 50 klas 2 miejsce; 50 dow 3 miejsce;
***
W dniach 4 - 6.06.2010 roku w Kościerzynie odbyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu w płetwach w kategoriach: dzieci, młodzików, juniorów, juniorów starszych i seniorów.
Wspaniale zaprezentowali się zawodnicy z młodego ale obiecującego Morskiego Klubu Płetwonurków „FLOTA" Gdynia Oddział PTTK Marynarki Wojennej zdobywając 32 medale w tym: 6 złotych, 18 srebrnych i 8 brązowych medali. Ustanowiono dwa Rekordy Polski w konkurencji: 50 metrów z czasem 00:23,99; 100 metrów z czasem 00:51,46 w kategorii senior - ustanowiła Justyna Polak. Michał Brodzik zdobył 6 medali w tym: 3 złote, 3 srebrne. Justyna Polak zdobyła 7 medali w tym: 1 złoty, 5 srebrnych i 1 brązowy. Damian Ukleja zdobył 5 medali w tym: 1 złoty, 3 srebrne i 1 brązowy. Michał Jaworski zdobył 5 medali w tym: 1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe. Krzysztof Ferlin zdobył 4 medale w tym: 3 srebrne i 1 brązowy. Adam Szymański zdobył 2 medale w tym: 1 srebrny i 1 brązowy. Krzysztof Janicki zdobył 1 srebrny medal. Olgierd Frydel zdobył 1 brązowy medal. Oliwier Rozencwajg zdobył 1 brązowy medal. Dalsze miejsca zdobywali: Ewa Kreft, Ada Polak, Adrianna Kunikowska, Mateusz Kasprzak (2001) najmłodszy uczestnik mistrzostw z Klubu. Wszyscy zawodnicy trenera Krzysztofa Saracen poprawili swoje rekordy życiowe. Zawodnicy z MKP „FLOTA" Gdynia O/PTTK MW promują pływanie w płetwach jako dyscyplinę sportową i rekreacyjną, integrują środowiska sportowe a także promują region i godnie reprezentują miasto Gdynię.
***
W V Międzynarodowych Mistrzostwach Sankt Petersburga w pływaniu w kat. MASTERS, które odbyły się w dniach 5-6.06.2010 r., bardzo dobrze spisali się mastersi z WKS FLOTA Gdynia, jako jedyna ekipa z Polski: Grażyna Jaworska, Witosława Olechnicka, Lech Bednarek i Stanisław Wielebski. Zawodnicy startując w 13 konkurencjach zdobyli 13 medali w kat. wiekowych od 55 do 81 lat. Witosława Olechnicka i Stanisław Wielebski, którzy po raz trzeci uczestniczyli w tej pięknej imprezie zdobyli największą ilość złotych medali. W. Olechnicka 4 złote w stylu dowolnym i grzbietowym, S. Wielebski 3 złote w stylu klasycznym. Startująca po raz pierwszy Grażyna Jaworska, która jest amatorką-entuzjastką pływania w mastersach, zdobyła 2 brązowe medale w stylu grzbietowym i klasycznym, Lech Bednarek zdobył 3 złote i 1 brązowy w stylu klasycznym i dowolnym.
W zawodach startowało ponad 200 zawodników: z Czech, Estonii, Finlandii, Kazachstanu, Litwy, Polski, USA i Rosji.
Zespół z Gdyni, za wielokrotny udział w tych mistrzostwach i sportowe wsparcie, został dodatkowo wyróżniony statuetką startującego pływaka. Były to zawody na wysokim poziomie sportowym, padło wiele rekordów Rosji, a dla gdynian jeden z ostatnich startów przed Mistrzostwami Świata Masters, które rozpoczynają się pod koniec lipca w Goteborgu.
W XV Mistrzostwach Warszawy w Pływaniu Masters w dniach 5 - 6.06.2010 r. startujący z WKS FLOTA Gdynia dwaj zawodnicy: Czesław Mikołajczyk i Janusz Płonka zdobyli w swoich konkurencjach 7 medali - Czesław Mikołajczyk 3 złote i 1 srebrny, Janusz Płonka 2 srebrne i 1 brązowy.