958 (558) 2010-06-25 - 2010-07-01

Koncerty

Franciszkańskie Centrum Kultury Gdynia zaprasza na koncert zespołu Kochankowie Rudej Marii (Bogna Swiłło - śpiew, skrzypce, Maria Kozłów - skrzypce, Marcin Wądołowski - gitara klasyczna, Maciej Kostecki - gitara akustyczna, śpiew, Andrzej Kadłubicki - flety). Koncert odbędzie się w piątek 25 czerwca o godz. 20.00 w dolnym kościele OO.Franciszkanów. W programie poezja śpiewana oraz szanty. Wstęp wolny.
***
Szkoła flamenco Gato Verde zaprasza jak co roku na swój czerwcowy koncert. Tym razem będzie to koncert jubileuszowy z okazji 5-lecia działalości szkoły. Tegoroczny koncert pod nazwą Fiesta Flamenca odbędzie się w Teatrze Miejskim w Gdyni 27.06.2010 o godz. 18.00. Zaprezentują na nim swoje umiejętności wszyscy uczniowie i nauczyciele. Celem jest wspólna zabawa i podzielenie się z publicznością pasją jaką dla występujących jest trudna ale fascynująca sztuka flamenco. Więcej informacji zarówno o szkole, jak i o koncercie na stronie internetowej: www.gatoverde.eu.
***
27 czerwca o godz. 16.00 rozpocznie się kolejny Koktajl Artystyczny w Riwierze. Tym razem gośćmi koncertu będą Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz. Impreza odbędzie się w ramach uroczystości 65. rocznicy powstania Klubu Marynarki Wojennej „Riwiera". Organizatorem koncertu jest Centrum Kultury w Gdyni i Klub Marynarki Wojennej. Wstęp na zaproszenia.
Alicja Majewska - wykonawczyni pieśni sakralnych (nagrania płytowe, koncerty telewizyjne), udział w oratoriach W. Korcza i E. Brylla. Współpracuje na stałe z kompozytorem i pianistą Włodzimierzem Korczem.