959 (559) 2010-07-02 - 2010-07-08

VI Nocny Bieg Świętojański - zwycięzcy

19 czerwca 2010 r. w Gdyni odbył się VI Nocny Bieg Świętojański.
Na linii startu stanęło 821 biegaczy z Polski, Kenii, Ukrainy, Rosji, Wielkiej Brytanii, Danii oraz Stanów Zjednoczonych. Zawodnicy do pokonania mieli 10 km.Trasa składała się z 3 okrążeń prowadzących ulicami Świętojańską i al. Marszałka Piłsudskiego.
Z kolei na 6 km trasie rywalizowali w 115 - osobowej grupie Nordic Walkerzy.
Jako pierwszy linię mety z czasem 29 minut i 51 sekund minął Marcin Chabowski, sekundę wolniej finiszował Arkadiusz Gardzielewski, natomiast Ukraińcowi Vitaliy Shafar do złamania bariery 30 minut zabrakło 4 sekund.
Wśród pań z czasem 34:24 zwyciężyła Yuliya Ignatova wyprzedzając o ponad pół minuty i Ilonę Barvnovą oraz o minutę zawodniczkę z Poznania - Marzenę Kłuczyńską. Oprócz zawodników elity o czołowe miejsca w swoich klasyfikacjach wiekowych walczyli pozostali zawodnicy. Jak zawsze startowała bardzo mocna grupa weteranów, a wśród nich doskonały maratończyk Jerzy Skarżyński ze Szczecina, legitymujący się rekordem życiowym 2:11:52 oraz Renata Walendziak, która w swoich najlepszych latach uzyskała w maratonie wynik 2:32:30. Oboje zwyciężyli pewnie w swoich kategoriach wiekowych, czyli w M-50 oraz K-60.
W klasyfikacji generalnej nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca było 5 000 zł, drugiego 4 000 zł, a trzeci zawodnik i zawodniczka otrzymali po 3 000 zł. Dla pozostałych zawodników organizatorzy przygotowali talony na sprzęt sportowy, do wykorzystania w sklepie internetowym www.bortexsport.pl, wycieczki promem do Szwecji, weekendy w Ośrodku Wypoczynkowo Szkoleniowym „Basia" w Mikoszewie a także karnety do Klubu Fitness SPA i Rekreacja „Baltic Oasis" i talony do wykorzystania w sklepie sportowym dla biegaczy „Biegosfera" w Gdańsku.