UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
960 (560) 2010-07-09 - 2010-07-15

Gdynianie powodzianom

4 lipca br. w całej Polsce na rzecz powodzian zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Gdyni zebrano prawie 50 tys. zł. Dochód z akcji „STOP POWODZIOM" zostanie przeznaczony na zakup sprzętu pomagającego w likwidowaniu skutków żywiołu.
W Gdyni Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w plenerze. Przed Teatrem Miejskim znajdowały się stragany ze specjałami z Kaszub i Kociewia, a dla najmłodszych Kolibki Adventure Park przygotował miasteczko atrakcji. Ponadto, już w teatrze, można było obejrzeć premierowe przedstawienie musicalu „Okruchy życia", opowiadającego o losach nastolatków pewnego małego miasteczka rządzonego przez tamtejszy uliczny gang. Następnie Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek poprowadził licytację. Zbiórki pieniędzy odbywały się również w Centrum Kultury i Rozrywki GEMINI i w Contrast Cafe. Prowadzili ją także wolontariusze z gdyńskiej YMCA.
Zdjęcia z akcji można zobaczyć na stronie: www.gdynia.pl.
***
5 lipca br. do Gdyni na zaproszenie władz miasta przyjechało 81 dzieci z Łazisk - jednej z najbardziej poszkodowanych podczas powodzi gmin województwa lubelskiego. Zatrzymały się w Szkole Podstawowej nr 8 w Orłowie. Zaproszenie dzieci do naszego miasta to wyraz samorządowej solidarności z gminami, które doświadczyły tegorocznej powodzi. Gdynia, podobnie jak cały kraj, nie jest obojętna wobec tej tragedii.