960 (560) 2010-07-09 - 2010-07-15

Gdynianin czterokrotnym Mistrzem Polski!

W dniach 25-27.06.2010 r. w Ostrowcu Św. odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików 12 - letnich w pływaniu. Gdynię reprezentowała trójka zawodników trenera Przemysława Czoków: Nicola Warszawska, Błażej Mańczak oraz Mateusz Arndt. Wszyscy poprawili rekordy życiowe oraz pływali w finałowych seriach. Mateusz okazał się bezkonkurencyjny na czterech dystansach w jakich startował. Zawodnik KS Delfin Gdynia zdobył złote medale i tytuły Mistrza Polski na 100, 200, 400 dowolnym oraz 100 zmiennym. Powtórzył on tym samym osiągnięcie z zeszłego roku, wtedy zdobył również cztery złote medale ale w innych konkurencjach. Pierwszego dnia zawodów władze polskiego związku pływackiego wybrały pływaka Delfina do pocztu sztandarowego, wciągającej polską flagę na maszt podczas uroczystości otwarcia Mistrzostw Polski. Po tym miłym akcencie Mateusz pokazał, że słusznie został wyróżniony i uzyskał doskonały rezultat na dystansie 200 m stylem dowolnym, który okazał się najwartościowszym wynikiem Mistrzostw Polski. Na dystansie o połowę krótszym - 100 m, w finałowym wyścigu gdyński zawodnik złamał barierę 1 minuty, jeszcze żadnemu 12 - latkowi w historii Mistrzostw Polski nie udało się pokonać tej magicznej granicy.
KS Delfin Gdynia z czterema złotymi medalami wygrał klasyfikację medalową a Mateusz został wybrany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw.
Nicola Warszawska oraz Błażej Mańczak znaleźli się w czołowej szesnastce Polski na swoich koronnych konkurencjach, swoim występem udowodnili, że należą do ścisłej krajowej czołówki w swojej kategorii wiekowej.
Warto podkreślić, że pływacy Delfina przez 3 lata funkcjonowania zdobyli już dla Gdyni 16 medali Mistrzostw Polski. Gratulujemy oraz życzymy jeszcze lepszych występów na mistrzowskich imprezach w kolejnych latach. Miejscem treningów sekcji pływackiej Delfin Gdynia jest pływalnia znajdująca się przy Gimnazjum Nr 3 w Gdyni Chylonii. Więcej informacji na www.delfin.gdynia.pl