Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
960 (560) 2010-07-09 - 2010-07-15

Puchar Polski dla Rugby Club Arka

Rugbyści Arki Gdynia pierwszy raz w historii zdobyli Puchar Polski! Po sobotnim (26.06) meczu finałowym, na który nie przyjechali do Gdyni Budowlani Łódź, Zarząd Polskiego Związku Rugby zdecydował o walkowerze dla gdynian. Jednocześnie na łódzką drużynę nałożył 10 tys. złotych grzywny.
Na posiedzeniu zarządu Polskiego Związku Rugby 30 czerwca 2010 r. odrzucono odwołanie Budowlanych Łódź w sprawie finału Pucharu Polski, przyznano zwycięstwo walkowerem Arce i tym samym Puchar Polski po raz pierwszy trafił do rąk „Buldogów"!
Przypomnijmy, że finał miał być rozegrany 26 czerwca w Gdyni. Do meczu między Arką i Budowlanymi nie doszło, bo łodzianie w proteście przeciw rzekomym nieprawidłowościom przy wyborze Gdyni na miejsce rozegrania meczu, nad morze nie przyjechali. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że finał mistrzostw Polski z Lechią Gdańsk, rozegrany tydzień wcześniej kosztował ich zbyt wiele sił, aby po kilku dniach przystąpić do walki o obronę Pucharu Polski. Z Łodzi wyjechał też reprezentacyjny filar francuskiego pochodzenia Bastien Sepielski, co mocno nadwyrężyło siłę pierwszej linii młyna łodzian. Do tego doszły urazy kilku graczy i brak możliwości sprowadzenia do składu Budowlanych posiłków zza granicy. Rozegrany 6 czerwca w Gdyni mecz Arki z Budowlanymi, obnażył pewne mankamenty w grze mistrzów Polski i duże możliwości gdynian, którzy nie grali wtedy w najsilniejszym składzie.
W finałowej ofercie Rugby Club Arka proponował łodzianom m.in. częściowy zwrot kosztów podróży i noclegu w Gdyni. Na stadionie zorganizowano festyn dla dzieci i finałowy turniej Ekstraligi 7. Do kompletu atrakcji gdyńskiego święta rugby zabrakło Budowlanych...
Jak powiedział serwisowi arkarugby.pl Grzegorz Borkowski, sekretarz generalny PZR, w środę zarząd PZR ukarał łódzki klub walkowerem 25:0 na korzyść Arki i karą finansową w wysokości 10 tysięcy złotych, którą łodzianie muszą przelać na konto związku do 15 sierpnia 2010 roku. - Gdyby łodzianie odwoływali się od tego werdyktu, byłoby to ich czwarte odwołanie...- podsumował sekretarz.
By zrekompensować kibicom brak finałowego meczu, prawdopodobnie 6 listopada w Gdyni rozegrany zostanie mecz Polska - Mołdawia w ramach rozgrywek o Puchar Europy Narodów Grupy 2A. RC Arka i Gdynia stara się także o organizację wiosennego meczu Polska - Holandia.