Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
960 (560) 2010-07-09 - 2010-07-15

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- „Wspólne dziedzictwo i przyszłość Gminy Kosakowo i Gdyni" - wystawa autorstwa Sławomira Kitowskiego. Wystawa eksponowana jest na parterze tuż przy wejściu. Ekspozycja udostępniona do końca lipca, w godzinach funkcjonowania muzeum.
Wystawa skomponowana jest z 12 plansz tematycznych, pokazujących to, do czego oglądającym byłoby trudno samodzielnie dotrzeć. Jest wiele zdjęć i opisów historii, tradycji i piękna krajobrazowego Kępy Oksywskiej, ochrony środowiska w Dębogórzu, terenów rekreacyjnych w Rewie, Mostach i Mechelinkach, plany zagospodarowania lotniska Gdynia - Kosakowo, mnóstwo zdjęć lotniczych i wizualizacje najciekawszych zamierzeń obu stron. Sponsor wystawy: Shiraz Park II, honorowy patronat: Prezydent Miasta Gdyni i Wójt Gminy Kosakowo.
- wystawa stała, eksponowana w Domku Abrahama przy ul. Starowiejskiej 30 w Gdyni pt.: „Zanim powstało miasto. Jak dawniej mieszkano".
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00.
Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele, bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej informacji: www.muzeumgdynia.pl.
***
Do 15 lipca br. w siedzibie Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. 3 Maja 27/31 prezentowana będzie wystawa pn. „Malarstwo Sztalugowe - Otwarta Szkoła". Ekspozycja przedstawia twórczy dorobek grupy amatorów, uczestników zajęć malarstwa sztalugowego w ramach „Szkoły Otwartej" w Gdyni. Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 19.30. Strona: www.malarstwo-sztalugowe.pl.tl
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę fotografii Roberta Mazura „El barco" do lokalu artystycznego „TYGIEL" w Gdyni przy ul. Abrahama 86 /wejście od ul.Władysława IV/. Prace będziemy mogli oglądać do 27 lipca 2010 r. Wystawa dofinansowana przez Gminę Gdynia.
***
Koło Plastyków im. prof. Wacława Szczeblewskiego Towarzystwa Miłosników Gdyni serdecznie zaprasza do swojej siedziby przy ul. Władysława IV 51 na wystawę malarską Izabeli Fołta „Kasztanów czas", która potrwa do końca lipca br. Wystawa otwarta w poniedziałek, środę i piątek w godz. od 11.00 do 15.00 we wtorek i czwartek od 13.00 do 17.00
***
Galeria „Od czasu do czasu" serdecznie zaprasza na wystawę fotografii: Sławomira Kitowskiego - Nadmorski pejzaż Orłowa i Gdyni. Wystawa czynna do 13.07.2010 r..
Galeria ,,Od czasu do czasu" , Gdynia, ul. Armatorów 31, wt. - pt.: godz. 12.00 - 18.00, sob.: godz. 11.00 - 16.00; www.galeriaoddo.pl
***
„W poszukiwaniu dawnej Gdyni" Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 3 przy ul. Morskiej 113 zaprasza do obejrzenia wystawy „W poszukiwaniu dawnej Gdyni" przedstawiającej prace fotograficzne uczniów szkoły podstawowej Gdyńskiej Szkoły Społecznej. Na wystawie prezentowane są zdjęcia mało znanych i ciekawych zakątków Grabówka i innych miejsc w Gdyni. Wystawa prezentowana jest w oknach biblioteki do 30 lipca 2010 r.
***
Justyna Sudzik z Gdyńskiej Szkoły Społecznej zaprasza do Oddziału Morskiego PTTK w Gdyni na wystawę prac nagrodzonych w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Świat wokół mnie". Autorami prac są uczniowie klas 0-VI z województwa pomorskiego. Wystawa przy ul. 3 Maja 27 potrwa do końca lipca br. i dostępna jest w godzinach pracy Oddziału. Wstęp wolny.
***
W Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera" /przy ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni/ oglądać można wystawę pt. „PRL - tak daleko, tak blisko...". Ekspozycja przygotowana została przez Biuro Edukacji Publicznej IPN i Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej w Warszawie. Wystawa w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety, czynna do 13 lipca, od pon. do pt. w godz. 8.00- 15.00 oraz w sob. i nd. na życzenie. Wstęp wolny.
***
Od 15 lipca w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera" przy ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni oglądać można wystawę fotograficzną z okazji 90. rocznicy Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej RP. Ekspozycja przygotowana została przez wydawnictwo Aviateam.pl. Wstęp wolny.
Wystawa w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety czynna będzie od 15 lipca do 2 sierpnia, od pon. do pt. w godz. 8.00- 15.00 oraz w sob. i nd. na życzenie. Wstęp wolny. 

ikona