962 (562) 2010-07-23 - 2010-08-05

66. rocznica Powstania Warszawskiego

Gdynia od lat uroczyście obchodzi kolejne rocznice wybuchu Powstania Warszawskiego... Tak będzie również 1 sierpnia 2010 roku w 66. rocznicę.
W samo południe, przedstawiciele władz miasta, organizacji kombatanckich, społecznych, mieszkańcy Gdyni złożą kwiaty pod pomnikiem żołnierzy Armii Krajowej na Skwerze Kościuszki.


Gdynianie mają szczególne powody, by pamiętać i czcić bohaterów Powstania Warszawskiego. Wielu gdynian oddało życie w tej nierównej walce z okupantem. Wielu warszawiaków, po zakończeniu II wojny światowej osiedliło się w Gdyni...
Dlatego w naszym mieście zostaną wywieszone flagi narodowe na urzędach i w miejscach publicznych. W rocznicę godziny „W" o 17.00 zawyją syreny. Zachęcamy wtedy mieszkańców do zatrzymania się, uczczenia chwilą ciszy tych, którzy walczyli i ginęli za NASZĄ wolność.
Niech nasze miasto 1 sierpnia wygląda uroczyście. To zależy także od każdego z nas. Wywieśmy flagi narodowe przy naszych domach oraz na balkonach i w oknach.Od 1 sierpnia 2010, w specjalnie przygotowanej sali kinowej zwiedzający Muzeum Powstania Warszawskiego będą mogli oglądać trójwymiarowy film "Miasto ruin".

 Strona Muzeum Powstania Warszawskiego: www.1944.pl