962 (562) 2010-07-23 - 2010-08-05

Dzieci z Łazisk wróciły do domu

Pobyt dzieci z Łazisk, jednej z najbardziej poszkodowanych podczas powodzi gmin województwa lubelskiego, dobiegł końca. 19 lipca wyjechały z Gdyni. Przypominamy, że w naszym mieście spędziły dwa tygodnie.
Dzieci przyjechały na zaproszenie władz Gdyni. Miasto, również dzięki pomocy licznych firm i instytucji, zagwarantowało gościom bogatą ofertę atrakcji. Koloniści odwiedzili m.in. Akwarium Gdyńskie, Kolibki Adventure Park, Centrum Nauki EXPERYMENT, Golf Park Gdynia, Muzeum Miasta Gdyni, Gdyńskie Muzeum Motoryzacji czy ORP „Błyskawicę". Zapoznali się z pracą policjantów i strażaków. Czas spędzali aktywnie również w Hali Widowiskowo-Sportowej „Gdynia" i na Narodowym Stadionie Rugby. W aquaparku oddały się wodnym szaleństwom. Wielką uciechę sprawiły gościom rejsy - po gdyńskim porcie oraz Zatoce Gdańskiej. Miłymi akcentami były wizyty w kinie czy na Scenie Letniej Teatru Miejskiego. Oczywiście nie obyło się bez dalszych wycieczek - niemal całą ubiegłą sobotę dzieci spędziły na Helu.
W ubiegły piątek dzieci odwiedziła wiceprezydent Gdyni Ewa Łowkiel. Na małych gości czekała niespodzianka - prezenty od Miasta i sponsorów. Zwłaszcza gdyńskie misie w sweterkach przypadły dzieciom do gustu.
Warto wspomnieć, że podczas pobytu koloniści zatrzymali się w Szkole Podstawowej nr 8 w Orłowie, co pozwoliło na niemal codzienne wizyty na plaży.
Uśmiechy na twarzach dzieci świadczą, że pobyt w Gdyni był dla nich udany i wrócą do domu zadowolone. A to najważniejsze.