962 (562) 2010-07-23 - 2010-08-05

Muzyka świata w Parku Kolibki

Miłośnicy muzyki świata będą mieli okazję uczestniczyć po raz szósty w GLOBALTICA World Cultures Festival, który odbywa się w dniach 23-25 lipca w gdyńskim Parku Kolibki.
Artyści, których zobaczymy podczas festivalu to: Ska Cubano, Radiokijada, Mercedes Peon, Maria Pomianowska, Fanfare Vagabontu, Troitsa, Psio Crew, Lani Singers, Tashi Lhunpo. Warto dodać, że przygotowano ciekawe imprezy towarzyszące m.in. wystawę plakatów festiwali etnicznych z różnych stron świata „FESTIWALE, FESTIWALE..." w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, Mandalę Mnichów Tybetańskich z klasztoru Tashi Lhunpo w Galerii Debiut, spotkanie „Świat oczami młodych podróżników" w Domku Żeromskiego oraz warsztaty dla dzieci w Galerii Debiut.
Bilety obowiązują tylko na koncerty w Parku Kolibki (reszta atrakcji jest darmowa): 20 złotych - 1 dzień festiwalu, 30 złotych - karnet na dwa dni. W niedzielę wstęp wolny.
Program festiwalu i imprez towarzyszących zamieściliśmy w nr 961 „Ratusza". Szczegółowe informacje na stronie festiwalu: www.globaltica.pl