962 (562) 2010-07-23 - 2010-08-05

Nowa ośmiornica w Akwarium Gdyńskim

Akwarium Gdyńskie wzbogaciło się o kolejnego morskiego stwora. To wielka Ośmiornica Czerwona!
Ma ona nietypowe, jak na swój gatunek, umiejętności. Potrafi mówić i chodzić. Promowała już nasze akwarium na ul. Długiej w Gdańsku i to właśnie tam będzie można często ją spotkać. Pojawiać się będzie również przy przypływających do Gdyni wycieczkowcach, by zachęcać zagranicznych turystów do odwiedzin naszego miejskiego ogrodu zoologicznego, a w nim prawdziwej i bardzo inteligentnej, a także urodziwej - ośmiornicy Karoliny!
Wielka Ośmiornica Czerwona ma również inną misję - edukacyjną. Noszone przez nią okulary przeciwsłoneczne przypominają, że przedstawiciele tego gatunku źle znoszą błysk fleszy aparatów fotograficznych. To właśnie z tego powodu odeszła poprzedniczka Karoliny - Luiza, którą odwiedzający wprawdzie uwiecznili na zdjęciach lecz znacznie skrócili jej w ten sposób życie... Pamiętajmy o tym przy najbliższej wizycie w Akwarium Gdyńskim!
Pluszowa ośmiornica jest bardzo wesoła i od razu wywołuje uśmiechy nie tylko na dziecięcych twarzach. W dodatku uwielbia się przytulać, więc proszę się nie krępować, gdyby ktoś chciał ją wyściskać.