962 (562) 2010-07-23 - 2010-08-05

Sukces młodych karateków

3 lipca 2010 w Suszu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Warmii w Karate Uniwersalnym w Semi i Light-Contact. W Mistrzostwach startowały kluby kick-boxingu, karate i tea-kwon-do. 7-osobowa reprezentacja Gdyńskiego Klub Kick-Boxingu „MAXIMUS" zdobyła 10 medali: 7 złotych, 1 srebrny, 2 brązowe.
I miejsca i tytuł Mistrza Warmii w dwóch kategoriach zdobył Grzegorz Kwidziński w kat. - 71 kg w seniorach. Został również Najlepszym Zawodnikiem Mistrzostw.
I miejsca i tytuł Mistrza Warmii zdobyli:
- Kacper Miłosz w kategorii młodzików do lat 12 lat do 40 kg;
- Michał Miotke w seniorach w kategorii - 63 kg w light-contact;
- Artur Grzenkowicz (debiutant) w kategorii młodzików do lat 12 lat do -45 kg;
- Dawid Lasek (debiutant) w kategorii młodzików do lat 12 lat do 67 kg;
- Maciej Skąpski w kategorii kadetów (13-15 lat) do 86 kg,
II miejsce i tytuł Vicemistrza Warmi zdobył Michał Miotke w seniorach w kategorii do 63 kg w semi-contact.
Dwukrotnie III miejsce i brązowe medale w dwóch formach walki semi i light-contact w kat. juniorów (16-18 lat) w kat. do 63 kg zdobył Kamil Nguyenhuu.
Podsumowując, był to bardzo udany występ gdynian. Faworyt, czyli Grzegorz Kwidzyński - został najlepszym zawodnikiem mistrzostw, potwierdził swoją wysoką formę wygrywając aż w dwóch formułach. Kacper Miłosz po raz drugi stanął na najwyższym podium. Pozostali debiutowali i jak widać po wynikach spisali się na medal.
Gdyńską Sekcje Klubu Sportowego MAXIMUS poprzez dotacje wspiera Gmina Miasta Gdyni.
Gratulujemy udanego startu i życzymy dalszych sukcesów.