962 (562) 2010-07-23 - 2010-08-05

Woda dla ochłody

Żar leje się z nieba i nic nie zapowiada, by chciał odpuścić w najbliższym czasie. Gdy panuje tak wysoka temperatura jak w ostatnich dniach, należy bezwzględnie pić dużo płynów i nawadniać organizm.
W Gdyni mamy łatwy dostęp do morza, w którym można się ochłodzić. Na Skwerze Kościuszki znajduje się fontanna, która podczas upałów jest oblegana, bo daje miły chłód. A co do picia?
Na terenie Gdyni znajduje się siedem poidełek i cztery studnie publiczne, z których można bezpłatnie czerpać wodę.
Poidełka: Skwer Kościuszki przy fontannie; Bulwar Nadmorski na wysokości ul. Sędzickiego; Bulwar Nadmorski na wysokości ul. Ejsmonda; skrzyżowanie al. Piłsudskiego z ul. Bema; skrzyżowanie al. Piłsudskiego z ul. Prusa; ul. Orłowska przed wejściem na molo (Orłowo); ul. Źródło Marii przy figurce Matki Boskiej (Wielki Kack).
Studnie publiczne: nr 5a - pl. Grunwaldzki (w rejonie ul. Wybickiego 20); nr 20a - ul. Gojawiczyńskiej (na wysokości budynku nr 7, Karwiny); nr 23 - Skwer Kościuszki 10-12; nr 74 - skrzyżowanie ul. Demptowskiej z ul. Sakowicza (pętla autobusowa, Pustki Cisowskie-Demptowo).
Pamiętajmy również o zwierzętach. Najważniejsze by zapewnić im swobodny dostęp do czystej, świeżej wody. Ponadto każde zwierzę powinno mieć możliwość schronienia się w zacienionym, chłodnym miejscu. Zatroszczmy się o zabłąkane psy, wolno bytujące koty oraz ptaki. Ustawmy miseczkę w zacienionym miejscu i uzupełniajmy jej zawartość świeżą wodą.