962 (562) 2010-07-23 - 2010-08-05

Żeglarskie Dni Gdyni

Trwają Żeglarskie Dni Gdyni, w ramach których odbywa się cykl regat. Przed nami kolejne zmagania na wodach Zatoki Gdańskiej:
- MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW W OLIMPIJSKIEJ KLASIE LASER - To słoneczna klasa, nie tylko z racji emblematu zdobiącego żagle startujących w niej zawodników. W Gdyni prezentuje się blisko 150 najlepszych na kontynencie juniorów.
- PUCHAR ŚWIATA W MATCH RACINGU - Dla wielu to jest właśnie kwintesencja żeglarstwa - krótkie wyścigi, przejrzystość rywalizacji, a przede wszystkim pojedynki jeden na jednego. W równym stopniu liczy się perfekcja wykonywanych manewrów i strategia, wręcz przebiegłość. To czyni z match racingu fascynujące współzawodnictwo. I wszystko jest jasne już na linii mety. Wygrywa ten, kto przetnie ją jako pierwszy. To jedna z najbardziej rozwijających się dyscyplin żeglarskich.
Z imprez kulturalnych podczas Żeglarskich Dni Gdyni godna polecenia jest Muzyczna Scena na Plaży Śródmieście, na której odbywają się m.in. koncerty szant. Na zakończenie Żeglarskich Dni Gdyni 24 lipca o godz. 18.00 zaplanowano koncert zespołu „Latajacy Holender". Więcej na: www.gdyniasailingdays.org/pl.