963 (563) 2010-08-06 - 2010-08-12

Ruszyła rozbudowa gdyńskiej „Doliny Krzemowej”

Już za dwa lata gdyński Pomorski Park Naukowo-Technologiczny będzie sześć razy większy niż dzisiaj. W 2012 roku w nowych budynkach PPNT rozpocznie działalność 300 nowych firm. Rozbudowa gdyńskiej „Krzemowej Doliny" jest największą po Trasie Kwiatkowskiego gdyńską inwestycją dofinansowaną z funduszy UE (dotacja wynosi w przybliżeniu 137 mln zł). Całkowita wartość przedsięwzięcia to ok. 208 mln zł.
W nowych budynkach PPNT będzie mogło pracować około 1 300 osób, czyli tyle, ile liczyła populacja Gdyni w 1920 roku.
26 lipca 2010 r., w nietypowym miejscu, bo w murach byłej zajezdni autobusowej, podpisana została przez wiceprezydenta Gdyni Michała Gucia i Prezesa Zarządu firmy wykonawczej WARBUD SA Włodzimierza Włodarczyka oraz Członka Zarządu Wojciecha Gerbera umowa o rozbudowie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni.
Przypomnijmy, że PPNT działa w Gdyni od 2001 r. To najlepsze miejsce dla rozwoju innowacyjnych firm. Pierwsze cztery pojawiły się w PPNT w 2003 r. Obecnie jest ich ok. 80, a wśród nich te, które zdobyły już renomę i uznanie w świecie, jak np. Ivo Software. Firma tworzy i rozwija syntezator mowy IVONA, a także specjalne wersje IVONA TTS, znajdujące zastosowanie w biznesie, w codziennym życiu oraz rehabilitacji osób niewidomych i niedowidzących. Przedstawiciele PPNT co roku prezentują swoje produkty na największych europejskich targach i kongresach - w Londynie, Berlinie, Hanowerze i Barcelonie. Gdyński PPNT jest uznany za jeden najlepszych tego rodzaju parków w Polsce. 

Podpisywanie umowy - od prawej wiceprezydent Gdyni Mchał Guć, prezes zarządu WARBUDU Włodzimierz Włodarczyk, członek zarządu Wojciech Gerber  Fot. Bartosz Matejko


Podpisywanie umowy - od prawej wiceprezydent Gdyni Mchał Guć, prezes zarządu WARBUDU Włodzimierz Włodarczyk, członek zarządu Wojciech Gerber Fot. Bartosz Matejko

ikona