963 (563) 2010-08-06 - 2010-08-12

Śledzie pomaszerują po wodzie

Marsz po wodzie z Kuźnicy do Rewy przez Zatokę Pucką? Dla prawdziwych śledzi nic trudnego. 14 sierpnia 2010 r. już po raz dziesiąty odbędzie się „Masz Śledzia". Wyruszy o godz. 9.00, a dotarcie do celu planowane jest na godz. 17.00.
Do 10 sierpnia chętni śmiałkowie mogą się zgłaszać. Organizatorem wyprawy jest Stowarzyszenie Studiów i Analiz Bezpieczeństwa w Gdyni.
„Marsz Śledzia" to wyjątkowe wydarzenie, którego głównym celem jest zaznajomienie uczestników z jedynym w swoim rodzaju zakątkiem naszej zatoki oraz promowanie proekologicznej postawy. Około 8-godzinna wyprawa polega na przejściu (miejscami przepłynięciu) określonej trasy wodnej. Choć nie ma ograniczeń wiekowych (dotychczas najmłodszy „śledź" miał 11 lat), to ze względu na charakter i trudy wyprawy, uczestnicy powinni umieć samodzielnie pływać i mieć bardzo dobrą kondycję fizyczną. Wpisowe wynosi 80 zł.
W związku z tym, że śmiałków nie brakuje i na kolejnych wyprawach jest ich coraz więcej, organizatorzy ograniczyli liczbę uczestników do stu.
Zachęcamy również do oglądania uczestników wyprawy. Najlepszym punktem obserwacyjnym będzie skarpa w Mrzezinach przy starej żwirowni, skąd roztacza się piękny widok na trasę przemarszu „śledzi". Najlepiej jednak towarzyszyć śmiałkom na własnych łodziach.
Wszelkie informacje, w tym adres konta, na które należy wpłacać wpisowe, znajdują się na stronie internetowej: www.marszsledzia.pl . 

ikona