Uwaga! W sobotę PKO Gdynia Półmaraton. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
963 (563) 2010-08-06 - 2010-08-12

Wygraj weekend w jednej z europejskich stolic

Miasto Gdynia jest sygnatariuszem Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego od 2007 r. Karta jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu przede wszystkim zmniejszenie o połowę liczby wypadków śmiertelnych na drogach do 2010 roku.
W ramach tej inicjatywy Komisja Europejska organizuje Konkurs Letni 2010. Ideą tegorocznego konkursu jest zaangażowanie mieszkańców miast, którzy mają stać się obserwatorami codziennych zachowań pieszych, rowerzystów i kierowców w kontekście przestrzegania zasad ruchu drogowego. Uczestnicy konkursu mogą zaprezentować rezultaty swoich obserwacji, przykłady dobrych lub złych zachowań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez napisanie krótkiego opowiadania, wykonanie zdjęć lub też nakręcenie filmu.
Konkurs kierowany jest do wszystkich mieszkańców Unii Europejskiej. Przewidywane nagrody to 5 wycieczek dwuosobowych do jednej z europejskich stolic - sygnatariuszy Karty: Brukseli (Belgia), Kopenhagi (Dania), Dublina (Irlandia), Madrytu (Hiszpania) lub Wiednia (Austria). Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są w języku angielskim pod następującym adresem: http://www.erscharter.eu/inaction/award/17739.
W przypadku pytań dotyczących konkursu należy kontaktować się bezpośrednio z organizatorami: European Road Safety Charter Team - e-mail: charter@paueducation.com
Termin nadsyłania propozycji konkursowych upływa z dniem 3.10.2010 r. 

ikona