Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
963 (563) 2010-08-06 - 2010-08-12

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- VIII Międzynarodowe Nadbałtyckie Triennale Miniatury Tkackiej - do 29.08. Międzynarodowe Nadbałtyckie Triennale Miniatury Tkackiej funkcjonuje w Gdyni już od początku lat dziewięćdziesiątych XX w, początkowo jako Biennale. Prezentowali tu swoje prace artyści z całego świata: USA, Kanady, Izraela, Meksyku, Korei, Japonii i prawie całej Europy. Podczas tegorocznej pokonkursowej wystawy obejrzymy sto najciekawszych prac.
- Wystawa „Krystyna Arska-Perepłyś. Tkanina - różne spojrzenia" - do 29.08. Krystyna Arska-Perepłyś obok projektowania na cele użytkowe, równolegle uprawia tkaninę unikatową, zwłaszcza gobelin, eksperymentując z tą techniką. Używa surowców prostych, surowych i szorstkich, takich jak sizal czy sznury konopne. Bada strukturę tkanin, ich wewnętrzne podziały i proporcje, w budowaniu kompozycji kieruje się logiką, jasnością i powściągliwością układów. W malarstwie na jedwabiu interesuje ją efekt miękkiego falowania barw na cienkiej płaszczyźnie, stosuje znakowania systemowe, nanoszone rysunkiem na materiał.
- wystawa stała, eksponowana w Domku Abrahama przy ul. Starowiejskiej 30 w Gdyni pt.: „Zanim powstało miasto. Jak dawniej mieszkano".
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele, bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej informacji: www.muzeumgdynia.pl.
***
Do 19 sierpnia br. w siedzibie Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. 3 Maja 27/31 prezentowana będzie wystawa pn. „Uroki Natury".
Autorką prac jest Wiesława Mikulska-Kiwit (z zawodu radiolog). Przygodę z malarstwem rozpoczęła 15 lat temu, z chwilą przejścia na emeryturę. Edukację plastyczną rozwijała w Sopockim Studium Plastyki, tam poznała podstawy malarstwa - rysunek i techniki czarno - białe. Od 2004 roku jest członkinią Nadbałtyckiego Stowarzyszenia Plastyków im. Mariana Mokwy w Gdańsku. Posługuje się głównie techniką olejną, temperą i akrylem. Nie obca jest autorce również grafika - w tym linoryt i monotypia. Ulubionymi tematami prac są pejzaże, martwe natury, kwiaty, akty kobiece i abstrakcje. Opiekunem artystycznym Pani Wiesławy jest artysta malarz Krystyna Onak.
***
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 1, ul. Boisko 6, Gdynia Obłuże zaprasza na wystawę „Pomorze w komiksie" prezentującą prace Tomasza Meringa - autora komiksów, uczestnika wystaw i konkursów organizowanych w kraju i za granicą. Wystawa przedstawia wydarzenia historyczne związane z Pomorzem Gdańskim, a szczególnie Gdańskiem, Gdynią i Wejherowem.Czynna jest do 13 sierpnia br. w godzinach otwarcia biblioteki.
***
Koło Plastyków im. prof. Wacława Szczeblewskiego zaprasza na wystawę malarską „Paleta barw" Elżbiety Kmak i Bożeny Fibik Beim. w siedzibie Towarzystwa Miłośników Gdyni przy ul. Władysława IV 51.
Elżbieta Kmak jest absolwentką PWSSP w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem na szkle i jedwabiu. Bożena Fibik Beim ukończyła studia plastyczne na Uniwersytecie im. M. Kopernika w Toruniu. Uprawia malarstwo i rysunek. Obie Panie pracują w Domu Kultury w Poznaniu jako instruktorki plastyki.
***
Galeria „Od czasu do czasu" zaprasza na wystawę „...a może morze...". Swoje prace o tematyce morskiej prezentuje 17 artystów m.in.: Bożena Lesiak, Michał Zaborowski, Jerzy Mierzejewski, Julita Malinowska i Barbara Gębczak - Janas, Piotr Kazigrotowski, Kasia Swinarska, Marek Okrassa, Joanna Ziółkowska, Janusz Osicki, Małgorzata Stankiewicz i Janina Karczewska-Konieczny.
Ekspozycja do 3.09.2010 r. Galeria ,,Od czasu do czasu", Gdynia, ul. Armatorów 31, wt.-pt. w godz. 12.00 - 18.00, sob.: 11.00 - 16.00, www.galeriaoddo.pl
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza do galerii „PROFILE" na wystawę „GRAFIKA - z Zielonej Bramy w Gdańsku do zielonych ogrodów w Gdyni". Autorami są znakomici artyści: Wojciech Kostiuk i Cezary Paszkowski. Wystawę można oglądać do 19 sierpnia 2010 r. w godz. 12.00 - 18.00. Galeria „PROFILE", Gdynia, ul. Wojewódzka 7 (Wzgórze św. Maksymiliana), tel. 58 622 33 11, www.artinfo.pl/profile.
***
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 18 w Gdyni zaprasza do obejrzenia wystawy „Jeszcze gimnazjaliści - już artyści", prezentującej fotografie wykonane przez uczniów Gimnazjum nr 3 w Gdyni - efekt całorocznej działalności koła fotograficznego. Młodzi ludzie ukazali na zdjęciach piękno natury oraz miejsc charakterystycznych dla okolic Trójmiasta, takich jak Park Oliwski czy Kalwaria Wejherowska. Eksperymentowali z komputerowymi programami do obróbki fotografii cyfrowej, starając się nadać nowy wymiar znanym nam wszystkim miejscom.
Wystawę można oglądać do 13 sierpnia br. w Filii nr 18 - Gdynia Chylonia, ul. Kartuska 20 ; w godzinach pracy biblioteki.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę Wilgi Badowskiej „ESY - FLORESY", czyli jedwabne fryzy z kwiatów i zwierząt.
Wystawa eksponowana jest do 26.08.2010r. w lokalu artystycznym „TYGIEL" w Gdyni przy ul. Abrahama 86 /wejście od ul. Władysława IV. Wilga Badowska uprawia malarstwo i grafikę. Maluje głównie na jedwabiu własną techniką batikowo - pastelową, także technikami tradycyjnymi (tempera, pastel), uprawia grafikę warsztatową, rysunek (m. in. prasowy), ilustruje książki. Wystawa została dofinansowana przez Gminę Gdynia
***
6 sierpnia Klub Marynarki Wojennej „Riwiera" zaprasza na wernisaż wystawy tkanin Aleksandry Bibrowicz-Sikorskiej pt. „Miniatura trójmiasta". Impreza rozpocznie się o godz. 17.00 w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety /przy ul. Zawiszy Czarnego 1 B w Gdyni/, wstęp wolny.
Aleksandra Bibrowicz - Sikorska - gdyńska plastyczka, artystka sztuki włókna. Zajmuje się tkaniną unikatową, miniaturami tkackimi, rysunkiem i malarstwem na jedwabiu. Z biegiem lat, obok malarstwa i rysunku, to właśnie tkanina stała się głównym „językiem" jej twórczości.
Wystawa w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety czynna od 6 do 31 sierpnia, od pon. do pt. w godz. 8.00 - 15.00 oraz w sob. i nd. na życzenie. Wstęp wolny.
***
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 3 przy ul. Morskiej 113 zaprasza do obejrzenia wystawy przedstawiającej prace nagrodzonych w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Świat wokół mnie" zorganizowanym przez Gdyńską Szkołę Społeczną pod kierunkiem Justyny Sudzik. Autorami prac są uczniowie klas 0-VI z województwa pomorskiego. Wystawa prezentowana jest w oknach biblioteki do 31 sierpnia 2010 r. 
***
Zapraszamy na wystawę  zdjęć Jarosława Solarczyka i Jerzego Wąsowicza poświęconej Stoczni Gdynia.

Wernisaż odbędzie się 12 sierpnia 2010 r. (czwartek) o godzinie 18.30 w galerii pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Wystawa potrwa do 31 sierpnia.

ikona