964 (564) 2010-08-13 - 2010-08-19

Nagrody dla najpiękniejszych jachtów

4 dni trwały targi Wiatr i Woda. W marinie można było podziwiać ponad 80 jachtów żaglowych i motorowych ze stoczni krajowych i zagranicznych, zaś na kejach osprzęt i wyposażenie. Można było również poznać ofertę firm czarterowych. Przez cały czas trwania imprezy odbywały się pokazy działania WOPR, koncerty muzyki szantowej i wiele innych ciekawych wydarzeń.
Po raz pierwszy na targach przeprowadzony został konkurs pod nazwą „GDYNIA YACHT DESIGN - WIATR i WODA 2010" o nagrodę Prezydenta Gdyni. Organizatorem był YACHT - EXPO Sp. z o.o. Konkurs odbywał się pod Patronatem Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Jurorzy jachty i łodzie kandydujące do nagrody oceniali wg dwóch kryteriów: wygląd i design. Regulamin przewidywał jedynie przyznanie nagrody głównej. Niemniej jury postanowiło przyznać - z własnej inicjatywy, ale za zgodą organizatora - dwa wyróżnienia, po jednym w każdej z kategorii:
- Jachty Żaglowe:
Nagroda Prezydenta Gdyni - Delphia 47 - wystawiony przez stocznię Delphia Yachts Kot;
Wyróżnienie - Flabria 40 - za połączenie w rozwiązaniach autorskiej koncepcji konstrukcji innowacyjnego myślenia technicznego z tradycyjnym stylem żeglarskiej tradycji wykończenia i wyposażenia.
- Jachty Motorowe:
Nagroda Prezydenta Gdyni- MAS 28E- wystawiony przez firmę Ellite Yachts Poland;
wyróżnienie - HEBER 20 mini Reporter, który mini Reporter jest przykładem wręcz idealnego połączenie innowacyjnego myślenia technicznego oraz stylu retro w wykończeniu i wyposażeniu motorowego jachtu wypornościowego.
Źródło: www.zagle.com.pl