964 (564) 2010-08-13 - 2010-08-19

Podziękowania

Uczniowie Gimnazjum nr 4 z Gdyni po kilku latach zmagań w ramach „Odysei umysłu", po raz pierwszy w tym roku mieli możliwość uczestniczenia w ogólnoświatowych finałach, które odbywały się w Stanach Zjednoczonych. W konkursie krajowym gimnazjaliści zajęli pierwsze miejsce (w II kat. wiekowej) w trudnym problemie technicznym - „NADA SIĘ KOLUMNADA", gdzie należało skonstruować kolumny z balsy (lekkie drzewo wykorzystywane w modelarstwie) ważące razem nie więcej niż osiemnaście gramów, a utrzymujące ciężar kilkuset kilogramów.
W USA drużyna z Gimnazjum nr 4 zajęła 19 miejsce w swojej kategorii wiekowej na 64 startujące drużyny.
W czasie wolnym od zmagań konkursowych drużyny mogły poznać się bliżej podczas FESTIWALU KREATYWNOŚCI lub uczestnicząc w wykładach naukowychprowadzonych przez naukowców z NASA - organizacji będącej współorganiztorem tegorocznego finału. Dzięki ogromnej życzliwości rodziców dwóch amerykańskich ,,rodzin odysejowych'' oraz KLUBU ROTARY z Westhampton Beach, uczestnicy mogli po konkursie zobaczyć Stany Zjednoczone.
W tym spełnieniu marzeń pomogli uczniom i nauczycielom Gimnazjum nr 4: pan Markus Gehberger, pani Małgorzata Poraj-Górska, pan Stefan Nowotka, WEMA Sp. z o.o., Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność" w SKOK im. F. Stefczyka, Delikatesy „ALMA'', „MARBUD" Sp. z o.o., „Welur" Sp. z o.o., „Bar&Pub Pueblo Tex Mex" M. Czoska W. Sala Sp. cywilna, „Polskie Puch i Pierze" Sp. z o.o., „Orlex" Sp. z o.o., „Sanipor" Sp. z o.o.", „Solid Security" Sp. z o.o. oraz Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni, Rada Rodziców, pracownicy i uczniowie Gimnazjum nr 4 w Gdyni.
Wszystkim za pomoc z całego serca dziękujemy!