Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
964 (564) 2010-08-13 - 2010-08-19

Uwaga! Zmiany w organizacji ruchu

Organizatorzy obchodów „XXX Urodzin Solidarności" uprzejmie informują, że w związku z uroczystością, w niedzielę 15 sierpnia, od godziny 6.00 do 24.00 zostanie zamknięty ruch uliczny na alei Jana Pawła II (na wysokości wjazdu do Mariny).
Ponadto w związku z odbywającym się w tym dniu Maratonem „Solidarności" na trasie: Gdynia - Sopot - Gdańsk wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu:
- parking przy Urzędzie Miasta zostanie zamknięty od godz. 22.00 w dniu 14.08.2010 r.;
- zamknięte zostaną następujące ulice:
od godz. 6.00 - al. Marsz. Piłsudskiego na odcinku od ul. Legionów do ul. Świętojańskiej;
od godz. 9.30 - al. Marsz. Piłsudskiego od ul. Świętojańskiej do ul. Śląskiej; ul. Świętojańska od al. Marsz. Piłsudskiego do ul. 10 Lutego; ul. Armii Krajowej od ul. Świętojańskiej do ul. Władysława IV, ul. Władysława IV od ul. Armii Krajowej do al. Zwycięstwa (jezdnia w kierunku Gdańska); al. Zwycięstwa (jezdnia w kierunku Gdańska).
W czasie wyłączenia omawianych ulic z ruchu zalecane będą objazdy:
- dla kierowców jadących od strony Chyloni w kierunku Kacka, Karwin, Sopotu, ulicami: Śląską, Drogą Gdyńską, Lotników i Wielkopolską;
- dla ruchu od strony Chwaszczyna i Karwin w kierunku Chyloni, Redy, ulicami: Wielkopolską, Lotników, Drogą Gdyńską, Śląską i Morską.
Przed rozpoczęciem i w czasie maratonu możliwy będzie ruch jednokierunkowymi jezdniami: al. Zwycięstwa i ul. Władysława IV w kierunku ul. 10 Lutego. Na czas biegu maratończyków z ul. Armii Krajowej na ul. Władysława IV wstrzymany będzie ruch na ul. Władysława IV przed skrzyżowaniem z ul. Armii Krajowej (dla kierunku do ul. 10 Lutego). Przed maratonem utrzymywany będzie ruch poprzeczny przez al. Zwycięstwa oraz ul. Świętojańską (tak długo jak to będzie możliwe). Ruchem na skrzyżowaniach kierować będą funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Straży Miejskiej oraz żołnierze Żandarmerii Wojskowej. Przywracanie ruchu na ulicach Gdyni będzie odbywać się sukcesywnie po opuszczeniu przez maratończyków kolejnych odcinków trasy maratonu. Orientacyjny czas zakończenia maratonu na terenie Gdyni przewiduje się na godz. 11.30.
Wszystkich kierowców prosimy o dostosowanie się do zmienionej organizacji ruchu oraz o podporządkowanie się poleceniom funkcjonariuszy i żołnierzy kierujących ruchem.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.