Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
964 (564) 2010-08-13 - 2010-08-19

Wakacje w mieście

Przed nami jeszcze dwa tygodnie wakacyjnych wędrówek, kąpieli morskich i letniego leniuchowania. Dla wszystkich, którzy w sierpniu wypoczywają w Gdyni, mamy kolejny pakiet propozycji na wypoczynek w mieście.

Wakacyjna przygoda na strzelnicy
Zarząd Rejonowy Ligi Obrony Kraju w Gdyni przy ul. Świętojańskiej 5/7 zaprasza wszystkich chętnych do udziału w treningach strzeleckich. Zajęcia odbywają się na strzelnicy pneumatycznej Zarządu Rejonowego Ligi Obrony Kraju w okresie tegorocznych wakacji letnich w sierpniu 2010 r. we wtorki oraz czwartki w godzinach od 11.00 do 15.00. Uczestnictwo w treningach strzeleckich jest bezpłatne. Zajęcia prowadzi strzelec, trener Jerzy Greszkiewicz, były zawodnik wyczynowy Wojskowego Klubu Sportowego „FLOTA" Gdynia, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu, wielokrotny medalista i rekordzista Mistrzostw Świata, Europy i Polski.
UWAGA! Strzelnica pneumatyczna mieści się w baraku Ośrodka Szkolenia Kierowców Ligi Obrony Kraju (ul. Świętojańska 5/7), wejście od ul. Pułaskiego, idąc Świętojańską w kierunku Placu Kaszubskiego.
Ekologiczne ferie artystyczne
CET MI-RO-RO zaprasza wszystkie dzieci w wieku 3 - 6 lat na Ekologiczne Ferie Artystyczne, które odbędą się od 16 do 27 sierpnia w siedzibie MI-RO-RO, ul. Morska 139/1. Dwutygodniowa przygoda poświęcona będzie edukacji prozdrowotnej i ekologicznej. W programie: bajkoterapia z psem, konstrukcja eko-domków, nauka segregacji śmieci, warsztat mydlany, przegląd artystów-recyklingowców, zabawy z różnych stron świata, konstrukcja instrumentów muzycznych i wiele innych atrakcji. Ferie zakończone będą uroczystym piknikiem rodzinnym (27 sierpnia), podczas którego rodzice będą mogli zapoznać się z twórczością dzieci, wykreowaną podczas ferii oraz obejrzeć materiał zarejestrowany podczas zajęć. Czas zajęć: 9.00 - 15.00, od poniedziałku do piątku. Istnieje możliwość pozostawienia dziecka w innym wymiarze godzinowym. Cena: 300 złotych + 10 złotych dziennie za wyżywienie. Promocja 30 % dla drugiego dziecka z rodzeństwa. Zgłoszenia telefoniczne: 798 244 904 lub mailowe: algosambukus@yahoo.com.
Gdyńskie Muzeum Motoryzacji
W Gdyni od 2007 roku działa Muzeum Motoryzacji. W hali przy ul. Żwirowej 2c zgromadzonych zostało kilkadziesiąt unikatowych pojazdów - samochodów i motocykli. Wśród eksponatów są: Mercedesy (Stuttgart, 170V, 170DA, 170S), Ford V8 Super de Lux, Adler Favorit, Wanderer W24, DKW Super Roadster i Fiat 500 - z partii zmontowanej przed wojną w Polsce. Obejrzeć można również motocykle angielskie, belgijskie i francuskie oraz polskie Sokoły (600 i 1000), amerykański policyjny Indian 341. Jest także liczna kolekcja niemieckich jednośladów cywilnych z lat 30. W muzealnej pracowni są jeszcze rekonstruowane i przygotowywane do przyszłej ekspozycji takie pojazdy jak: kultowy dziś Mercedes 190 SL, Mercedes 170H, samochód zaprojektowany przez Ferdynanda Porsche oraz polski motocykl Tornedo, produkowany w Bydgoszczy, wyposażony w silnik SS-3 z warszawskiej wytwórni Steinhagen & Stransky.
Właścicielem kolekcji ponad 100 motocykli oraz 20 zabytkowych aut jest mieszkaniec Gdyni - Witold Ciążkowski, od dzieciństwa rozmiłowany w motoryzacji. Gdyńskie Muzeum Motoryzacji powstało jako owoc starań Stowarzyszenia Miłośników Pojazdów Zabytkowych, którego głównym animatorem był i jest pan Witold Ciążkowski. W dokończeniu dzieła pomogło Miasto oraz inni sponsorzy.
Muzeum czynne: poniedziałek - sobota w godz. 9.00 - 17.00. Bilety w cenie: normalny - 7 zł, ulgowy - 3 zł (młodzież do lat 14). W każdy piątek organizowane są prelekcje historyczne, spotkania i lekcje dla uczniów.
Szczegóły: www.gdynskie-muzeum-motoryzacji.pl .
Muzeum Miasta Gdyni
Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1, domek Abrahama, ul. Starowiejska 30, sala wystawiennicza w centrum Gemini, ul. Waszyngtona 21) - jednym z głównych celów Muzeum jest dokumentowanie i popularyzacja informacji o historii i współczesności Gdyni, rozwoju wsi, miasta i portu ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia ośrodka miejsko-portowego w okresie II Rzeczpospolitej (1920-1939). Ekspozycja jest zaprojektowana bardzo atrakcyjnie i nowocześnie przy użyciu najnowszych technik. Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1, wtorek - niedziela: 10.00 - 17.00 Bilety: normalny - 7 zł, ulgowy - 4 zł,
Muzeum Miasta Gdyni, ul. Starowiejska 30, wtorek - sobota: 10.00 - 16.00. Bilety: normalny - 2 zł, ulgowy - 1 zł,
W piątki wstęp bezpłatny.
Szczegóły: www.muzeumgdynia.pl .
Statek - muzeum Dar Pomorza
„Dar Pomorza", nazywany „Białą Fregatą", to jeden z najpiękniejszych żaglowców świata, kolebka polskich kapitanów i nawigatorów. W 2009 roku obchodził 100-lecie wodowania. Został zbudowany w stoczni Bohm & Voss w Hamburgu jako żaglowiec szkolny niemieckiej marynarki handlowej. W 1930 roku zakupiony dla szkoły Morskiej w Gdyni, od 1983 roku oddział Centralnego Muzeum Morskiego. Opłynął kulę ziemską i dwukrotnie zwyciężył w regatach Operacji „Żagiel". Cumuje w Basenie Pomorskim przy Skwerze Kościuszki w Gdyni.
Dla zwiedzających udostępnione zostały: międzypokład uczniowski, maszynownia, magazyn żagli, pomieszczenia oficerskie, salon kapitański i pokład rufowy. Oryginalnie zachowane wyposażenie wnętrz jest dużą atrakcją dla turystów. Godziny otwarcia:
1.07.2010 r. - 22.08.2010 r.
poniedziałek - niedziela 9.00-18.00
24.08.2010 r. - 30.11.2010 r.
wtorek - niedziela 10.00-16.00
1.12.2010 r. - 31.12.2010 r.
statek-muzeum nieczynny
Ceny biletów: normalny - 8 zł, ulgowy - 4 zł.
Golf Park Gdynia w Kolibkach
Pod lasem, za TCH KLIF na blisko dwóch hektarach zlokalizowano wszystko, co jest niezbędne do nauki i doskonalenia gry w golfa. Golf Park Gdynia przy ul. Spółdzielczej 2, umożliwia rozpoczęcie przygody z golfem zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Oferuje lekcje i różnego rodzaju kursy, indywidualne i grupowe. Każdy uczestnik zajęć otrzymuje Zieloną Kartę, która umożliwia grę na wszystkich polach golfowych w Polsce!
Do dyspozycji:
- Driving Range (strzelnica golfowa), czyli 9 oświetlonych i osłoniętych dachem stanowisk do trenowania pod okiem instruktora długich uderzeń,
- Putting green - do trenowania uderzeń do dołka,
- Symulatory Golfowe, czyli dwa najbardziej zaawansowane urządzenia do gry w golfa, które umożliwiają zimą oraz w czasie niepogody naukę oraz grę na ponad 50 polach golfowych istniejących w rzeczywistości, w różnych zakątkach świata.
Golf, wbrew fałszywym stereotypom, jest jednym z najpopularniejszych sportów, najbardziej demokratycznych i możliwych do uprawiania w każdym wieku - od lat 3 do 100. Na świecie w golfa gra ponad 160 milionów ludzi. Ma on już ponad 600 - letnią tradycję! W ofercie Golf Park Gdynia znajduje się również Restauracja No 19.
Więcej informacji na stronie: www.golfparkgdynia.pl .