966 (566) 2010-08-27 - 2010-09-03

Pożegnanie wakacji

Puchar Polski Amatorów w Kitesurfingu
W dniach 28 - 29 sierpnia 2010 r. na plaży Śródmieście w Gdyni odbędzie się II Edycja Pucharu Polski Amatorów w Kitesurfingu KIA Soul Surfing Cup 2010. Mieszkańców i turystów zapraszamy nie tylko do podziwianPuchar Polski Amatorów w Kitesurfinguia tej widowiskowej dyscypliny sportu. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji sportowych i muzycznych. W sobotę od godz. 10.00 do 20.00, w niedzielę od 10.00 do 16.00.I tak podczas zawodów każdy będzie mógł uczestniczyć w Akademii Kitesurfingu, gdzie będzie można skorzystać z porad profesjonalnych zawodników i instruktorów. Będą też zajęcia Aerobiku Plażowego, Strefa Frisbee, Siatkówka Plażowa, Strefa Kids. Imprezom towarzyszyć będą pokazy freestyle'owe w takich dyscyplinach jak Kitesurfing, Wakeboarding, Skimboarding oraz Trial. Rywalizacji i zajęciom na plaży towarzyszyć będzie muzyka klubowa, którą zapewnią gwiazdy polskie i zagraniczne. Wstęp całkowicie darmowy!


Gdynia w telewizji - od samego rana!
W najbliższy weekend (od wczesnego rana w piątek, 27 sierpnia do późnego wieczora w niedzielę 29 sierpnia) Gdynia będzie obecna na ogólnopolskiej antenie TVP1. Najpierw w porannym programie „Kawa czy herbata", który nadany zostanie z z plaży w Orłowie! Zapraszamy wszystkie ranne ptaki przed ekrany telewizorów, a także - w plener - tuż obok Tawerny Orłowskiej, rybackiej stanicy i molo w piątek od godz. 6.00 do 8.30. Audycja zapowiada się bardzo interesująco - rozmowy z zaproszonymi gośćmi przeplatane będą filmowymi felietonami z najciekawszych miejsc w Gdyni.
I tak na początek - powrót rybaków z połowu, potem felieton przedstawiający gdyńskie Akwarium; rozmowa z dr Zbigniewem Karnickim i dr inż. Joanną Szlinder-Riechter z Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni o rybach zdrowych i niezdrowych, polskich i sprowadzanych. Jak Gdynia, to i Marynarka Wojenna, a więc zajrzymy do wnętrza okrętu podwodnego i na inne jednostki. Będa nurkowie poszukujący wraków, będą też doświadczenia i eksperymenty...z udziałem dzieci. Małgorzata Sokołowska opowie o swojej prześmiesznej książce „Myć się czy wietrzyć". Nie zabraknie innych ekspertów z różnych dziedzin: ekonomista - Marcin Nowicki z Instytutu Badań nad Gospodarka Rynkową o gospodarce ludzkim językiem, a psycholog Jacek Golański wyjaśni, czym jest joga śmiechu. Nie zabraknie gwiazd: Krzysztof Skiba nawiąże do „solidarnościowych" dziejów Trójmiasta w kontekście zbliżającej się rocznicy i artystycznego wydarzenia „Dzień z życia konspiry"; para projektantów i stylistów - Jola Słoma i Mirek Wypasione wakacjeTrymbulak, którzy w Gdyni mają swoją pracownię - opowie o tym, jak morze inspiruje do tworzenia nowych, rewelacyjnych kolekcji. Dariusz Michalczewski z rodziną i psycholog Maryla Pellowska (również mieszkanka i miłośniczka Orłowa) będą rozmawiać o tym, jak ważna jest pozytywna motywacja i...pochwały oraz o tym, dlaczego Gdynia jest wymarzonym miejscem do życia. A w sobotę i niedzielę warto „zapolować" na wejścia na żywo i felietony filmowe z Gdyni, towarzyszące imprezie Wypasione Wakacje.
Wypasione wakacje
W dniach 28 - 29 sierpnia 2010 r. na plaży Śródmieście w Gdyni odbędzie się impreza pod hasłem „Wypasione wakacje". W godz. od 9.00 do 17.00 przygotowano dla wszystkich gry i zabawy. Najmłodsi będą mogli spędzać aktywnie czas w kąciku zabaw. Dla młodzieży i dorosłych przygotowano turnieje plażowe piłki nożnej i siatkowej. Zapisy do godz. 13.00, potem planowane są rozgrywki. Ponadto w trakcie imprezy będzie można oddać do bramki „wypasiony strzał" a jego prędkość zmierzy policyjny fotoradar. Będą też konkursy zręcznościowe a firma Mlekovita zaprezentuje swoje produkty. W niedzielę, 29 sierpnia od godz. 12.00 „wypasione potrawy" gotować będzie Marcin Budynek z TVP1. Zapraszamy wszystkich do wspólnego pożegnania wakacji na naszej gdyńskiej plaży!
Dorszowe żniwa
W dniach od 26 do 28 sierpnia 2010 r. w Gdyni odbywać się będą Międzynarodowe Mistrzostwa Europy VII Dorszowe Żniwa pod hasłem: „Piraci z gdyńskiego nabrzeża". Organizatorzy zapraszają wszystkich na Bulwar Nadmorski 28.08.2010 r. w godz. 12.00 - 18.00 na piknik rodzinny. Przygotowali konkursy ze znajomości i wiedzy o dorszu. Będzie szereg punktów gastronomicznych oferujących potrawy z dorsza i nie tylko. Organizatorzy Mistrzostw: Stowarzyszenie Polskich Kucharzy i Cukierników Region Pomorski, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni. 


Fot. Maximus Media i materiały prasowe TVP