967 (567) 2010-09-03 - 2010-09-09

Fotograficzne wyzwanie dla dzieci i młodzieży

Laboratorium Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego ogłasza konkurs fotograficzny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa Pomorskiego pt. „To jest moje Środowisko!".
Piękno nietkniętego zanieczyszczeniami krajobrazu uchwycone w jednym kadrze obok widoku zdewastowanego przez człowieka - to wyzwanie, które przed młodymi fotografami stawia Laboratorium PPNT. Połączenie tych skrajnych pejzaży może okazać się dla uczniów nie lada okazją, by zaprezentować swoje zdolności plastyczne. Każdy uczestnik konkursu „To jest moje Środowisko!" może nadesłać tylko jedno zdjęcie, które wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym powinien nagrać na płytę CD. Prace należy przesyłać do Laboratorium PPNT, al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia, do 30 września br. z dopiskiem „Konkurs Fotograficzny". Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, takie jak: jednodniowe warsztaty w Laboratorium PPNT, gadżety elektroniczne oraz nagrody niespodzianki. Zwycięskie fotografie zostaną zaprezentowane na wystawie w Centrum Nauki EXPERYMENT. Konkurs organizowany jest w ramach projektu realizowanego przez Laboratorium PPNT „Edukacja Ekologiczna", którego głównym celem jest kształtowanie postaw proekologicznych oraz zachęcanie młodych ludzi do pogłębiania wiedzy o otaczającym nas świecie przyrody.
Projekt ten jest refundowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Szczegółowy regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na http://www.ppnt.gdynia.pl/edus-2010.html.  

ikona