970 (570) 2010-09-24 - 2010-09-30

Biesiada jesienna w Parku Kolibki

W dniach 24 - 26 września 2010 r. w Parku Kolibki w Orłowie tradycyjnie zagości jesienna edycja imprezy: „Dary Ziemi i ...Europa od kuchni". To prezentacja, promocja oraz sprzedaż płodów rolnych, z naciskiem na produkcję ekologiczną, połączona z prezentacją tradycji i kultury różnych regionów Polski w tym rzadkich i zanikających zawodów, receptur czy produktów. W ramach prezentacji krajów Unii Europejskiej pokazana zostanie kultura dwóch państw: Królestwa Belgii oraz Bułgarii.
Przyjazd do Gdyni potwierdziło 110 wystawców z całej Polski. Przygotowana w tym roku oprawa do biesiadowania i smakowania darów ziemi będzie jak zwykle bogata. Poza stoiskami z produktami spożywczymi, stoiskami gastronomicznymi, estradą, ogniskiem i miejscem do odpoczynku i konsumpcji pojawią się stoiska z produktami bułgarskimi i belgijskimi.
Będzie więc można zakupić słynne w Europie belgijskie praliny, kilka gatunków znakomitych piw belgijskich, skosztować belgijskich frytek z majonezem lub wybranych typowych potraw z kuchni belgijskiej.
Natomiast prosto z Bułgarii pojawią się konfitury z róży, słynne olejki różane oraz przetwory z warzyw i owoców, wybrane potrawy kuchni bułgarskiej oraz nowe i znakomite wina bułgarskie w sporym wyborze.
Imprezie zawsze towarzyszy program muzyczny i artystyczny. W tym roku poza artystami z Polski wystąpią muzycy z Bułgarii. Codziennie o godz. 18.00 odbywać się będzie losowanie nagród z biletów wstępu. W sobotę o godz. 13.00 finał konkursu „Gdynia w kwiatach". Ponadto przejażdżki na konikach i kucykach oraz zjeżdżalnia dla dzieci.
Imprezę od siedemnastu już lat organizuje firma „Haczet" przy współpracy z Miastem Gdynia. Bilety: normalny - 6 zł, dzieci - wstęp wolny.
Dojazd środkami komunikacji miejskiej: trolejbusy 21, 31, 26 oraz autobus „S" - przystanki przy Parku Kolibki. Linia trolejbusowa 21 zostanie dodatkowo uruchomiona w niedzielę (26 września). Kursować będzie co ok. 60 minut.