971 (571) 2010-10-01 - 2010-10-07

Dzień nurkowy - zaproszenie do współpracy

Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Centrum Nurkowania i Turystyki Aktywnej „TICADA" zapraszają 16 października 2010 r. do udziału w imprezie pod hasłem EKO - NURKOWY DZIEŃ. Celem akcji jest oczyszczenie Bulwaru Nadmorskiego oraz plaż gdyńskich od strony wody z wszelkich nieczystości i odpadów zalegających na dnie morza. Na miejscu imprezy zostanie udostępniona przestrzeń reklamowa dla sponsorów spotkania. Aby móc rozstawić własne stanowisko lub rozwiesić banery reklamowe wystarczy tylko ufundować nagrody/pamiątki dla ochotników biorących udział w podwodnym sprzątaniu. Mogą to być akcesoria związane ze sportami wodnymi, zakup pamiątkowych koszulek, dyplomów bądź wsparcie finansowe, które zostanie przeznaczone na nagrody. W trakcie imprezy o
dbędzie się piknik rodzinny a także pokazy ratownictwa medycznego.
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Gdyni. Partnerzy: Urząd Morski w Gdyni, Uniwersytet Gdański Instytut Oceanografii, Akwarium Gdyńskie Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni. Patronat medialny: Wielki Błękit, Podwodny Świat, Nuras.
W zeszłym roku akcja zaowocowała wyciągnięciem z wody ok. 80 kg śmieci. Wśród nich znalazły się takie „eksponaty" jak: opony, stare obuwie, a nawet okulary korekcyjne, które odnalazły właściciela. W sprzątaniu wzięło udział 50 płetwonurków-ochotników, którzy mogli liczyć na ciepłe napoje i posiłek, a także losowanie nagród. Nikt nie wyszedł z pustymi rękoma. Podczas gdy płetwonurkowie doprowadzali do porządku podwodną część Mariny, dzieci mogły wziąć udział w zorganizowanych dla nich konkursach  i zabawach.