971 (571) 2010-10-01 - 2010-10-07

Sukcesy gdyńskich pływaków

Na pływalni gdańskiej AWFiS odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Gdańska. Jest to impreza cykliczna odbywająca się co roku na początku sezonu. W imprezie wzięło udział 150 pływaków z 14 klubów z Polski oraz Niemiec. Na starcie pojawili się najlepsi zawodnicy z Pomorza, w tym uczestnicy Mistrzostw Europy Seniorów z Budapesztu, medaliści Mistrzostw Europy Juniorów oraz wielu medalistów Mistrzostw Polski różnych kategorii wiekowych.  Gdynię reprezentowała 19 osobowa grupa  zawodników Klubu Sportowego Delfin Gdynia trenowanych przez Przemysława Czoków. Konkurencje były rozgrywane w kategorii OPEN, bez podziału na kategorie wiekowe. Udział w tych zawodach miał na celu sprawdzenie formy po przerwie wakacyjnej. Alicja Grudnowska zdołała zająć pozycje medalowe, kończąc wyścigi na dystansach 100 motylkiem i 200 grzbietem na 3 miejscu. Zawody zakończyły się miłym akcentem ponieważ dwójka naszych pływaków wygrała klasyfikację na najlepszego zawodnika w kategorii 12 lat. Nicola Warszawska oraz Mateusz Arndt zdobyli pamiątkowe puchary oraz nagrody.
***
W dniach 25 - 26 września 2010 r. odbyły się Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Gdyni w Pływaniu Masters. Organizatorem zawodów był nowy klub masters, który powstał przy WKS FLOTA Gdynia. Były to pierwsze zawody organizowane przez WKS FLOTA Masters.
Najliczniej prezentowane kluby to: Pregel Kaliningrad i Gdynia Masters. Gdynia Masters reprezentowało 12 zawodników: Danuta Kowalewska, Ania Walczask, Stenia Kowalska, Basia Chomicka, Hanka Kania, Ania Krzysztofik, Kasia Mazurek, Renata Polańczyk, Kasia Mysiak, Danuta Radkowiak, Andrzej Skwarło, Leszek Kubicki i Penkula Waldemar. Gdyńscy pływacy zdobyli 69 medali: 35 złotych, 21 srebrnych i 13 brązowych i otrzymali puchar dla najlepszego klubu. Najlepszymi wyróżnionymi zawodnikami byli: Stenia Kowalska i Andrzej Skwarło. Otrzymali od organizatorów zawodów okolicznościowe medale za najwięcej zdobytych złotych medali - każdy zdobył po 5 złotek. W sposób szczególny została uhonorowana najstarsza polska zawodniczka Masters - Danuta Kowalewska, która ma 87 lat. Zdobyła 3 złote medale na dystansach 50, 100 i 200 m. stylem klasycznym. Najstarsza zawodniczka została nagrodzona pięknym pucharem.