971 (571) 2010-10-01 - 2010-10-07

X-DUATHLON 2010

W sobotę, 9 października 2010 r. o godz. 10.15 na placu na tyłach Hali Sportowo - Widowiskowej GDYNIA wystartuje impreza pod nazwą: Crossduathlon. To jedna z odmian triathlonu. Opiera się na dwóch dyscyplinach, które w ostatnich latach zyskują olbrzymią popularność: rowery górskie i biegi terenowe. Sport ten cieszy się na świecie dużą popularnością - łączy w sobie widowiskowość, wszechstronność i dostępność. To zawody nie tylko dla uprawiających triathlon, ale także dla kolarzy górskich, biegaczy, doświadczonych sportowców i amatorów lubiących aktywny wypoczynek. W Trakcie zawodów każdy startujący musi pokonać trzy odcinki:
4 km bieg terenowy/20 km jazda na rowerach mtb/2 km bieg terenowy.
Propozycja dla najmłodszych: dla dziewcząt i chłopców w przedziale wieku 12 - 15 lat przygotowano dostosowaną do ich możliwości krótszą trasę: 0,5 km bieg terenowy / 4 km jazda na rowerach mtb / 0,5 km bieg terenowy. Trasy poprowadzone są w malowniczej scenerii Trójmiejskiego Parku Karjobrazowego, ze startem i metą obok nowoczesnej Hali Sportowo - Widowiskowej. Zgłoszenia:
- przesłanie zgłoszenia w postaci poprawnie wypełnionego formularza elektronicznego (http://www.x-duathlon.pl/zgloszenia.html),
- lub osobiste zgłoszenie się w Biurze Zawodów (podczas rejestracji).
Regulamin zawodów dostępny na: http://www.x-duathlon.pl/regulamin.html